Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulio lyderiai pasirašys JT klimato sutartį

Pasaulio lyderiai penktadienį renkasi Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke, kur pasirašys Paryžiaus klimato sutartį, o vėliau dės pastangas, kad ji kuo greičiau įsigaliotų, mėginant sulėtinti pasaulinio klimato šiltėjimą.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) ir Kanados premjeras Justinas Trudeau (Džastinas Triudo) prisidės prie JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry (Džono Kerio) per ceremoniją, kurioje dalyvaus daugiau negu 165 šalių atstovai.

Ši tarptautinė sutartis bus rekordinė pagal ją per vieną dieną pasirašiusių šalių skaičių.

Ceremonija, kuri vyks minint Žemės dieną, bus surengta praėjus keturiems mėnesiams po to, kai Paryžiuje buvo galutinai suderintas dokumentas, dėl kurio virė audringi debatai. Ji žymi pirmąjį žingsnį link šalių įsipareigojimo vykdyti savo pažadus sumažinti atmosferos taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis..

„Oskaro“ laureatas ir aplinkosaugos aktyvistas Leonardo DiCaprio (Leonardas DiKaprijas) taip pat dalyvaus ceremonijoje ir pagirs Paryžiaus sutartį pasirašiusius lyderius, ragins kitus pasekti jų pavyzdžiu, o visus – nuo įsipareigojimų pereiti prie darbų.

Jungtinėms Valstijoms, Kinijai ir Indijai, kurios šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmeta daugiausiai, bus atstovaujama ne aukščiausiu lygmeniu, tarp dalyvių bus apie 60 valstybių ir vyriausybių vadovų, tarp jų – Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ceremonijoje dalyvaus kai kurių salų valstybių, tokių kaip Fidžis, Tuvalu ir Kiribatis, lyderiai, kurių šalims gresia teritorijos sumažėjimas arba išnykimas dėl kylančio jūros lygio. Jie taip pat oficialiai informuos apie savo parlamentų užbaigtą Paryžiaus sutarties ratifikavimo procesą.

Sutartį yra ratifikavusios jau 13 valstybių, bet daugeliui kitų šalių signatarių galutinis šio dokumento priėmimo procesas gali užsitęsti, nes parlamentams gali tekti priimti naujų įstatymų.

Rekomenduojami video