Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulio įvairenybės

Verslas už eurą

Vienas Dolė miesto Prancūzijoje verslininkas už simbolinę vieno euro kainą pardavė savo įkurtą kepyklėlę vietiniam benamiui. Prieš dvejus metus kepyklėlės savininkas Michelis Flamantas vos nenumirė apsinuodijęs smalkėmis. Jam gyvybę išgelbėjo 37 metų benamis Jerome'as Aucantas, pastebėjęs sukniubusį vyrą ir pačiu laiku paskambinęs į pagalbos tarnybą. Kai M.Flamantas grįžo iš ligoninės, iš dėkingumo pasamdė benamį dirbti savo kepyklėlėje. Šis greitai išmoko kepėjo amato paslapčių ir po kurio laiko prie krosnies ėmė darbuotis kone taip pat gerai, kaip ir šeimininkas. Praėjus keleriems metams, M.Flamantas nusprendė parduoti savo verslą darbščiajam pagalbininkui. „Mane domina ne pinigai, o laisvė. Aš noriu pailsėti. Kodėl neturėčiau sau to leisti, jeigu kartu galiu padaryti laimingą ir Jerome'ą?“ – svarstė 62 metų kepyklėlės savininkas. Anot jo, jis kepė duoną visą savo gyvenimą ir jau pavargo nuo to.

 

Scanpix nuotr.

Nuomos tualetą

Apsukrus Haigeito priemiesčio šiauriniame Londone gyventojas sumanė išnuomoti ar parduoti vieną iš jo namuose įrengtų tualetų. Pasak apie tai paskelbusio Jameso Athertono, vienu iš jo tualetų jau seniai niekas nesinaudoja, tačiau jis yra geros būklės. Savininkas sutiktų išnuomoti jį už 3 tūkst. svarų (apie 3 760 eurų) per mėnesį. Rimtam nuomininkui, kuris nuspręstų pasirašyti 20 metų galiosiančią nuomos sutartį, jis žada padaryti didelę nuolaidą ir nuomoti tualetą tik už 20 tūkst. svarų per mėnesį. Toks pasiūlymas neturėtų kelti nuostabos dėl didelių nekilnojamojo turto šiame rajone kainų ir paklausos. Tualetas yra netoli autobusų stoties, todėl J.Athertonas mano, kad jo pasiūlymu gali susidomėti autobusų vairuotojai. Kadangi vietinė valdžia siekia vienoje iš šio rajono aikščių uždaryti nemokamus viešuosius tualetus, netoliese esančio tualeto ieškančių žmonių tikrai turėtų padaugėti.

Scanpix nuotr.

Išliko gyvas

Nors šunims sunku varžytis su gajumu garsėjančiomis katėmis, vienas Jutos valstijoje (JAV) gyvenantis šuo įrodė galintis su jomis konkuruoti ir šiuo požiūriu. Vienų metų amžiaus anglų aviganiui Toby nutiko nelaimė: kartu su šeimininkais atvykęs į Ziono nacionalinį parką, lakstydamas nukrito nuo 90 m aukščio uolos. Smarkiai sužalotą, bet per stebuklą gyvą likusį šunį surado iškviesti gelbėtojai. Į veterinarijos kliniką atvežtą Toby apžiūrėjęs veterinaras Kelly Houstonas nustatė rimtus galvos ir galūnių sužeidimus. Jis stebėjosi, kad šuniui pasisekė išgyventi, nes esą kai kuriems šunims kritimas net ir iš 7 m aukščio neretai būna lemtingas. „Per visą mano 25 metų praktiką tai pirmas toks atvejis“, – sakė Toby po kurio laiko ant kojų pastatęs vyras.

Scanpix nuotr.

Ilgiausia gyvatė

Pasaulis neteko, ko gero, pačios ilgiausios gyvatės: Malaizijoje nugaišo rekordinio ilgio tinklinis pitonas. Jį vienoje statybų aikštelėje aptiko iš ryto į darbą atėję statybininkai. Nors tikslios roplio mirties priežastys neaiškios, spėjama, kad jį negyvai sutraiškė vėjo gūsių neatlaikęs medis. Šis pitonas, pasak specialistų, gali būti pripažintas pačiu ilgiausiu iš visų kada nors pagautų šios rūšies atstovų. Išmatavus paaiškėjo, kad jo ilgis viršija 8 m. Iki šiol ilgiausiu pasaulyje tinkliniu pitonu buvo laikomas 7,67 m ilgio roplys, vardu Medūza. Jis sveria 158 kg, o Malaizijoje aptikto milžino svoris siekė beveik 250 kg. Tinkliniai pitonai – patys didžiausi gyvačių pobūrio atstovai. Jie minta stuburiniais žinduoliais, gali užpulti ožkas, kitus kanopinius gyvūnus, yra pasitaikę, kad tinkliniai pitonai puldinėdavo net meškas.

Scanpix nuotr.

Valgoma suknelė

Didžiojoje Britanijoje „pasiūta“ pirmoji pasaulyje vestuvinė suknelė, kurią galima...suvalgyti. Ji buvo pristatyta Londone vykusioje tarptautinėje konditerijos parodoje. Unikalią suknelę kūrė dizainerė Ilinka Rnic ir konditerės Sylvia Elba ir Yvette Marner. Iš viso jos darbavosi 300 val. Suknelei pagaminti prireikė tūkstančių valgomo vaflinio popieriaus lapų, 35 kg glazūros ir 3 kg dekoratyvinių tortų nėrinių. Ji yra maždaug 170 cm ilgio ir sveria daugiau nei 75 kg. Nors net ir žiūrint iš arti suknelė atrodo kaip tikra, pasak dizainerės, jos apsivilkti negalima – tik suvalgyti. Vienoms tai didžiausias šio drabužio trūkumas, o kitoms – neabejotinas privalumas. Belieka laukti, kada drabužių dizaineriai ir konditeriai sugebės nuotakoms pasiūlyti ir dėvimų, ir valgomų suknelių.

Scanpix nuotr.

Smarki močiutė

Į vienus namus Sario grafystėje Anglijoje prasmukęs vagis pataikė ant kovingos močiutės: 89 metų Grace Smith į jį ėmė svaidyti po ranka pasitaikiusius daiktus, o paskui ėmėsi vanoti savo lazda. Į įvykio vietą iškviestiems pareigūnams senolė paaiškino ketinusi žiūrėti savo mėgstamą TV šou, kai išgirdo beldžiant į lauko duris. Tai buvo nepažįstamas vyras. Jis bandė įtikinti šeimininkę, kad nori jai kažką parodyti vidiniame namo kieme. Supratęs, kad močiutė į vidų neįleis, pastūmė ją į šalį, įėjo ir, eidamas iš kambario į kambarį, ėmė dairytis vertingesnių daiktų. Močiutė, sumojusi, kad po namus vaikšto plėšikas, puolė svaidyti į jį daiktus ir daužyti lazda. „Jam tereikėjo tik šiek tiek man trinktelėti, bet tą akimirką aš apie tai negalvojau. Man rūpėjo vien tai, kad jam neatitektų mano daiktai“, – vėliau policininkams sakė senolė. Kai ji vožė nepažįstamajam staline lempa, šis puolė pro duris taip nieko ir nenugvelbęs.

Scanpix nuotr.

Atkūrė šeimą

Net ir baisiausi likimo smūgiai kai kurių žmonių nesugeba palaužti. Amerikiečių ūkininkų Janelle ir Tedo Clouse pora, per savo namuose kilusį gaisrą praradusi septynis iš aštuonių savo vaikų, po penkerių metų naujus savo namus vėl pripildė vaikų juoko. Nuo 2011 iki 2015 m. jiems gimė keturi vaikai, o šiais metais pasaulį turėtų išvysti ir penktasis. Taigi, po baisios tragedijos, kai gaisro dūmuose užduso septyni jų vaikučiai, kuriems buvo nuo 7 mėnesių iki 11 metų, Janelle ir Tedo Clouse beveik pavyko atkurti ankstesnį šeimos narių skaičių. „To, kas įvyko, pamiršti neįmanoma, bet reikia gyventi toliau“, – sakė J.Clouse. Klausiama, kiek turinti vaikų, ji visuomet atsako – dvylika. Beje, pienininkyste besiverčiantys ūkininkai po šeimą ištikusios tragedijos liko gyventi savo ūkyje, atstatė sudegusį namą.

Scanpix nuotr.

Rekomenduojami video