Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulio įdomybės: Venesueloje į šiukšlių dėžes metamos maisto atliekos bus žymimos

Vienas Venesuelos kunigas tikinčiuosius paragino į šiukšlių dėžę metamas maisto atliekas pažymėti, kad badaujantys piliečiai galėtų lengviau jas rasti, nes šioje šalyje jau ištisus mėnesius labai trūksta maisto. Pranešama LRT RADIJO laidoje „Pasaulio laikas“.

Vasarį atlikta apklausa atskleidė, kad beveik trys ketvirtadaliai visų Venesuelos gyventojų 2016 m. vidutiniškai neteko 8,6 kg svorio, nes buvo priversti valgyti mažiau.

Ieškoti kąsnio šiukšlėse nėra vienintelis būdas, kaip venesueliečiai bando išsimaitinti. Sulijos universiteto biologai ir studentai vasarį tvirtino, kad buvo medžiojami saugomi gyvūnai, tarp jų – flamingai ir didžiosios skruzdėdos.

***

Viename Kinijos kaime šalies rytuose daugiau kaip 160 porų pateikė prašymus skirtis. Kyla klausimas, kodėl visi vienu metu. Pasirodo, šalies valdžia nusprendė nugriauti Dziangsu provincijoje esantį Dziangbėjaus kaimą, nes jo vietoje planuojama pastatyti aukštųjų technologijų plėtros centrą. Vyriausybė pažadėjo skirti šeimoms naujus 220 kvadratinių metrų namus.

Bet kaimo gyventojai išsiaiškino, kad, jei poros išsiskyrusios, joms papildomai priklauso po 70 kvadratinių metrų nekilnojamojo turto ir kompensacija grynaisiais. Sutuoktiniai suprato, kad, jei išsiskirs, galės pretenduoti į du naujus namus arba papildomą kompensaciją nuo 19 tūkst. dolerių.

Dauguma skirtis nusprendusių porų pareiškė, kad net ir po skyrybų ketina gyventi kartu. Kol kas neaišku, ar išsiskyrusios poros iš tikrųjų gaus papildomas kompensacijas. Valdžia žino apie šią įstatymo spragą, bet nepraneša, ar bus keičiamos kompensacijų išmokėjimo sąlygos.

***

Vieną labiausiai turistų pamėgtą Maltos Gozo saloje esančią vietą nebepataisomai nusiaubė Viduržemio jūroje kilusios audros. Natūraliai uolose susiformavusi akmeninė arka, vadinama Žydruoju lanku, per audrą sugriuvo ir nukrito į vandenį.

Pastaruoju metu arka buvo tapusi nestabili, iš po jos ėmė kristi dideli akmenų luitai, todėl turistams nebuvo leidžiama lipti ant arkos viršūnės, tačiau šie draudimo nevisuomet paisė. Tai neišvengiamai prisidėjo prie nesustabdomos erozijos, tačiau nebuvo manyta, kad arkai iškilusi rimta grėsmė sugriūti. Maltos premjeras Žydrojo lango praradimą pavadino širdį draskančia žinia.

***

Naujausia Italijos klimato kaitos ataskaita perspėja, kad, jei nebus sumažintas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis, po šimtmečio Venecija ir didelė dalis Italijos šiaurės pakrantės gali atsidurti po vandeniu. Tyrimas rodo, kad Viduržemio jūros lygis per 100 metų pakils nuo 90 iki 140 centimetrų, nors per pastaruosius 1 000 metų jūros lygį pakilo vos 30 centimetrų.

***

58 metų Vasilijus Babina vasarį buvo paleistas iš Rusijos kalėjimo, kuriame praleido beveik 30 metų ir net nespėjęs peržengti kalėjimo durų slenksčio susidūrė su naujomis teisinėmis problemomis. Vyras į kalėjimą už plėšimą, vagystę ir nužudymą pasodintas prieš pat Sąjungos griūtį, o atlikus bausmę jam buvo sugrąžintas sovietinis pasas.

Jekaterinburgui teko spręsti, ką daryti su V. Babina – greičiausiai paskutiniu Sovietų Sąjungos piliečiu. Miesto teismas nusprendė, kad V. Babina yra pilietybės neturintis žmogus, todėl iki gegužės turi būti sulaikytas Jekaterinburgo migracijos centre.

Vyras gimė teritorijoje, kuri dabar priklauso Kazachstanui, tad Rusijos pareigūnai tikisi jį deportuoti būtent į šią šalį. O aktyvistai kovoja, kad vyrui būtų leista pasilikti su šeima, gyvenančia Rusijai priklausančiame Altajaus krašte.

Rekomenduojami video