Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasauliniame reitinge: Lietuva – 31-a, Estija – 10-a

Lietuva užima 31 vietą iš 165 šalių pasauliniame Darnaus vystymosi tikslų reitinge. Kaip skelbiama „Sustainable development report“ ataskaitoje, kurią cituoja tinklaraštis Euroblogas.lt, Lietuvą lenkia tokios šalys kaip Estija (10 vieta), Lenkija (15 vieta),  Latvija (22 vieta), bet nusileidžia JAV (32 vieta), Australija (35 vieta), Ukraina (36 vieta) ir Rusija (46 vieta).

Geriausiai darnaus vystymosi tikslus įgyvendinti sekasi Suomijai (1 vieta), Švedijai (2 vieta), Danijai (3 vieta) Vokietijai (4 vieta), Belgijai (5 vieta), Austrijai (6 vieta), Norvegijai (7 vieta), Prancūzijai (8 vieta), Slovėnijai (9 vieta) ir Estijai (10 vieta).

Reitinge 100 balų reiškia, kad darnaus vystymosi tikslus pavyko pilnai įgyvendinti. Lietuvos rezultatas siekia 76,70 balo, tai reiškia, kad pavyko įgyvendinti maždaug tris ketvirtadalius visų tikslų. Geriausią rezultatą pasiekusios Suomijos balas – 85,90.

Blogiausia situacija yra Centrinės Afrikos Respublikoje, Pietų Sudane, Čade, Somalyje, Liberijoje, Nigerijoje ir Madagaskare.

Septyniolika darnaus vystymosi tikslų apima tokias sritis kaip nulinį skurdą ir badą, gerą sveikatą, kokybišką išsilavinimą, lyčių lygybę, švarų vandenį ir kt.

Rekomenduojami video