Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasalis margas. Į Australiją be skiepo nebeįleis

Nerimaudama dėl tolesnio koronaviruso plitimo, Australijos nacionalinė oro linijų bendrovė „Qantas“ ketina įvesti prievolę keleiviams pasiskiepyti nuo COVID-19. Kai tik bus registruota vakcina, atitinkamai bus priderintos bendrosios kompanijos taisyklės, sakė „Qantas“ vadovas Alanas Joyce‘as. Anot jo, kol kas nepriimtas sprendimas dėl vidaus skrydžių, tačiau situacija dėl tarptautinių reisų esą aiški. „Mes reikalausime iš užsienio keleivių, kad jie prieš lipdami į lėktuvą pasiskiepytų“, – tvirtino A.Joyce‘as. Jis teigė esąs įsitikinęs, kad panašių taisyklių imsis ir kitos oro linijų bendrovės. Australija dėl pandemijos ėmėsi griežčiausių kelionių ribojimų pasaulyje. Užsieniečiams draudžiama atvykti į šalį. Australijoje iki šiol patvirtinta daugiau nei 28 000 infekcijų, per 900 pacientų mirė.

Karalius saviizoliavosi

King

Ispanijos karalius Felipe VI saviizoliavosi po kontakto su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu, pranešė šalies karališkieji rūmai. „Asmeniui, su kuriuo jis vakar kontaktavo, šiandien buvo patvirtintas COVID-19“, – teigiama rūmų pranešime, kuriame priduriama, kad 52-ejų monarchas 10 dienų nevykdys oficialių įgaliojimų. Monarcho žmona karalienė Letizia ir karališkosios poros dukterys Leonora ir Sofia gali tęsti savo įprastą veiklą, sakoma rūmų pranešime. Sosto įpėdinei princesei Leonorai rugsėjį teko dviem savaitėms saviizoliuotis, COVID-19 infekciją patvirtinus vienam jos klasės draugui. Jai vėliau atliktas testas buvo neigiamas. Ispanija yra viena smarkiausiai pandemijos paveiktų valstybių, joje patvirtinta per 1,5 mln. užsikrėtimo atvejų ir daugiau kaip 43 tūkst. mirčių.

Turės povandeninį laivą

Taiwan

Taivano prezidentė Tsai Ing-wen dalyvavo ceremonijoje, skirtoje pirmojo Taivano povandeninio laivo statybos pradžiai. Pasak jos, šis projektas rodo Taivano siekį užsitikrinti nepriklausomybę gynybos srityje. „Taip pat leisime pasauliui pamatyti Taivano valią apsaugoti savo suverenitetą“, – sakė Tsai Ing-wen. Pirmasis Taivano povandeninis laivas, kainuojantis apie 50 mlrd. Taivano dolerių (apie 1,5 mlrd. eurų), bus pristatytas 2025 m. Taivanas susiduria su vis augančia Kinijos karine grėsme. Taivano programa pastatyti 8 dyzelinius povandeninius laivus buvo pradėta 2016 m. gruodį, o jau 2019 m. gegužę buvo atidaryta pirmoji povandeninių laivų statykla. Taivanui jau 71 metus vadovauja nuo Kinijos nepriklausoma valdžia, tačiau Pekinas demokratiškai valdomą salą vis dar laiko savo teritorija.

Mirtinas pavojus

Pollutions

Oro tarša išlieka pagrindine priešlaikinių mirčių priežastimi 41-oje Europos šalyje, nepaisant pažangos mažinant į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekį, pabrėžė Kopenhagoje įsikūrusi Europos aplinkos agentūra (EEA). 2018 metais 41-oje tirtoje šalyje apytikriai 417 000 priešlaikinių mirčių buvo susietos su kietųjų dalelių tarša. Pasak EEA ekspertų, tarp tirtų šalių pateko tuometės 28 Europos Sąjungos valstybės narės. Kietosios dalelės – tai ore esančių dalelių ir skysčio lašelių mišinys, kuriame gali būti įvairių komponentų, pavyzdžiui, rūgščių, metalų, dirvožemio ir dulkių dalelių. EEA priduria, kad pažemio ozonas ir azoto dioksidas yra kitos dvi pagrindinės priešlaikines mirtis lemiančios priežastys. Oro teršalai gali sukelti arba pabloginti kvėpavimo sutrikimus, širdies ir kraujagyslių ligas bei vėžį ir sutrumpinti gyvenimą. Pagrindiniai oro taršos šaltiniai yra kelių transportas, žemės ūkis, energijos gamyba, pramonė ir namų ūkiai.

Antras turtingiausias žmogus

Musk

JAV verslininkas, bendrovės „Tesla“ įkūrėjas Elonas Muskas aplenkė programinės įrangos milžinės „Microsoft“ įkūrėją Billą Gatesą ir tapo antru turtingiausiu žmogumi pasaulyje, jo turtas siekia 127,9 mlrd. dolerių. Tai atskleidė turtingiausių pasaulio žmonių reitingas „Bloomberg Billionaires Index“. Dėl „Tesla“ akcijų kainos šuolio vos per vieną dieną E.Musko turtas išaugo 7,2 mlrd. dolerių. Nuo šių metų pradžios 49-erių verslininko turtas padidėjo 100,3 mlrd. dolerių. Šiuo metu turtingiausias pasaulio žmogus yra internetinės prekybos bendrovės „Amazon“ vadovas Jeffas Bezosas. Jo turtas siekia 182 mlrd. dolerių. Tuo metu B.Gatesas rikiuojasi trečioje vietoje su 127,7 mlrd. dolerių. Tiesa, B.Gateso turtas būtų gerokai didesnis, jei jis nebūtų dalies jo paaukojęs labdarai.

Pandemija nepadėjo

Qantas

Nepaisant to, kad koronaviruso pandemija mažina žmogaus sukeliamas teršalų emisijas, šiemet vis vien didėjo atmosferoje esantis anglies dvideginio lygis, pranešė Pasaulio meteorologijos organizacija (WMO). Padaugėjus dėl pandemijos įvedamų apribojimų ir anksčiau šiemet sumažėjus žmogaus veiklai, kasdienis CO2 emisijų lygis sumažėjo 17 proc., lyginant su vidutiniu praėjusių metų lygiu. Tačiau bendras šių metų poveikis emisijoms bus daug mažesnis ir panašus į kasmet fiksuojamus svyravimus, kasmetinėje ataskaitoje apie šiltnamio efektą sukeliančias dujas, prisidedančias prie globalinio atšilimo, teigia Ženevoje įsikūrusios WMO atstovai. „Su karantinais susijęs emisijų sumažėjimas sudaro tik nedidelį pakitimą ilgalaikėje kreivėje. Mums reikalingas tvarus kreivės plokštėjimas“, – sakė WMO generalinis sekretorius Petteris Taalasas. CO2 koncentracija atmosferoje pernai padidėjo nuo 407,9 iki 410,5 dalelių, tenkančių milijonui oro dalelių – pasiektas lygis, pusantro karto viršijantis lygį, regėtą pramonės revoliucijos pradžioje XVIII amžiuje.

Nepasveikins

Naruhito

Japonija atšaukė imperatoriaus Naruhito sveikinimą Naujųjų metų proga, kad būtų išvengta koronaviruso plitimo, pranešė Imperatoriaus rūmų atstovai. Kasmetis renginys Imperatoriaus rūmuose turėjo įvykti sausio 2-ąją. Japonija siekia suvaldyti koronaviruso protrūkį, staiga smarkiai išaugus naujų užsikrėtimo atvejų skaičiui. Keturiuose didžiausiuose miestuose, įskaitant Tokiją, trumpinamas restoranų ir barų darbo laikas. 2019 m. gegužę į Chrizantemų sostą įžengęs ir pareigas perėmęs imperatorius Naruhitas 2020 m. sausio 2-ąją pirmą kartą paskelbė savo Naujųjų metų sveikinimą, stebint dešimtims tūkstančių žmonių. Imperatoriaus rūmuose vykusiame renginyje dalyvavo ir kiti imperatoriškosios šeimos atstovai, plojančią minią pasveikinę iš balkono. Imperatoriaus Naujųjų metų sveikinimo renginys atšaukiamas pirmą kartą po 1990 m. Tais metais Japonija gedėjo po buvusio imperatoriaus, Naruhito senelio Hirohito, mirties.

Parengta pagal Eltą

Rekomenduojami video