Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pareigūnas: Estijos gynybai 2 procentų neužtenka

2 procentų BVP dydžio išlaidos gynybai yra nepakankamos Estijos saugumui užtikrinti. Tai pirmadienį pareiškė šalies Gynybos ministerijos vicekancleris Melis Oidsalu (Meelis Oidsalu).

"Žinoma, 2 procentų neužtenka, kad ir kaip tai kažką erzintų", - sakė jis interviu laikraščiui "Postimees". "NATO pasienio valstybė ramiai galėtų skirti daugiau lėšų savo gynybai", - pridūrė jis.

Pasak pareigūno, 2 procentų pakanka tik Estijos ginkluotųjų pajėgų antžeminiam komponentui užtikrinti. "Mes apskaičiavome, kad, padidinę išlaidas iki 3 procentų, galėtume sustiprinti oro erdvės ir pakrantės zonos apsaugą baziniu lygiu", - pažymėjo M. Oidsalu, pavadindamas tokias investicijas "kariniu minimumu".

Gynybos ministerijos atstovo nuomone, būtinybė didinti karines išlaidas susijusi ir su sąjungininkų iš NATO atvykimu į šalį. "Batalionų, kuriuos britai, danai ir prancūzai siunčia į Estiją, išlaikymas prasideda nuo maždaug 40 milijonų eurų per metus", - sakė jis. "Todėl išmintingas lygis galėtų būti ir 10 procentų BVP", - teigė vicekancleris.

2017 metų Estijos valstybiniame biudžete numatytos 2,17 procento BVP dydžio gynybos išlaidos.

Rekomenduojami video