Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Orlando gėjų klube šaudęs užpuolikas pats ten nuolat lankydavosi

Užpuolikas, kuris klube „Pulse“ Orlande išžudė 49 žmones, ir pats nuolat lankydavosi tame gėjų naktiniame klube, pirmadienį laikraščiui „Orlando Sentinel“ pasakojo keturi jo lankytojai.  

Užpuolikas, kuris klube „Pulse“ Orlande išžudė 49 žmones, ir pats nuolat lankydavosi tame gėjų naktiniame klube, pirmadienį laikraščiui „Orlando Sentinel“ pasakojo keturi jo lankytojai.

„Kartais jis nueidavo į tą kampą, sėdėdavo ir gerdavo pats vienas, o kartais taip prisigerdavo, kad triukšmaudavo ir tapdavo agresyvus“, – laikraščiui sakė Ty Smithas, kalbėdamas apie užpuoliką, 29 metų Omarą Mateeną kuris žuvo per susišaudymą su policija.

Pasak T. Smitho, jis matęs O. Mateeną tame klube mažiausiai tuziną kartų.

„Mes iš tikrųjų daug su juo nekalbėjom, bet prisimenu, kaip jis kartais kalbėdavo apie savo tėtį, – sakė T. Smithas. – Jis mums papasakojo, kad turi žmoną ir vaiką.“

Kitas nuolatinis „Pulse“ lankytojas, Kevinas Westas, „The Los Angeles Times“ papasakojo, kad O. Mateenas maždaug metus kartais rašydavo jam žinutes per gėjų pokalbių programėlę.

Dar kitas klubo lankytojas vietos žiniasklaidai ir MSNBC sakė, kad O. Mateenas naudojosi daugeliu gėjų programėlių.

O. Mateenas balandžio mėnesį taip pat lankėsi pramogų komplekse „Walt Disney World“, sakė vienas „Disney“ vadybininkas, kuris nenorėjo, kad būtų skelbiama jo pavardė.

O. Mateeno žmona Noor Zahi Salman su pareigūnais nebendradarbiauja, sakė vienas teisėsaugos pareigūnas, nesutikęs skelbti savo pavardės, rašė „Orlando Sentinel“.

Aiškinasi motyvus

Pagal naujausius pranešimus iš Jungtinių Valstijų, atrodo, kad šis itin žiaurus, mažiausiai 49 gyvybes nusinešęs išpuolis nebuvo suplanuotas kur nors Sirijoje ar Afganistane.

Prieš pat išpuolį teroristas paskambino į pagalbos tarnybą 911 ir pareiškė, kad daro tai dėl radikaliųjų islamistų, bet FTB šiuose pokalbiuose pastebėjo akivaizdžių klaidų, kurios rodo, kad šis vienišas, ūmaus būdo, Amerikoje užaugęs musulmonas, greičiausia radikalių idėjų sėmėsi iš televizoriaus ar interneto.

„Per šiuos skambučius jis pasakė, kad daro tai dėl Islamo valstybės lyderio, kurį jis įvardijo ir pareiškė jam ištikimybę. Bet taip pat atrodo, kad jis išreiškė solidarumą su Bostono maratono sprogdintojais ir su vyru iš Floridos, kuris žuvo Sirijoje kaip savižudis sprogdintojas kovodamas už Al Nusros frontą. Tai – grupuotė, kuri kariauja su Islamo valstybe. Bostono maratono sprogdintojai ir mirtininkas iš Floridos nebuvo Islamo valstybės įkvėpti ir tai prideda šiek tiek sumaišties dėl jo motyvų. Be abejo, mes stengiamės suprasti, ir kokį vaidmenį jo motyvams surengti šį išpuolį padarė neapykanta gėjams“, – sakė FTB direktorius Jamesas Comey.

Rekomenduojami video