Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Oficialu: Austrijos valdžia sustabdė skiepijimą „AstraZeneka Covid-19“ vakcina

Austrijos valdžios institucijos sustabdė skiepijimą vienos siuntos „AstraZeneca" COVID-19 vakcinomis po to, kai po paskiepijimo vienas žmogus mirė, o kitas patyrė stiprių sveikatos sutrikdymų, praneša ZURICH (Reuters).

„Federalinė sveikatos apsaugos tarnyba" (BASG) gavo du pranešimus, susijusius su vakcinacija iš tos pačios „AstraZeneca " vakcinų siuntos Zwettl rajono klinikoje, Žemutinės Austrijos provincijoje.

Viena 49 metų moteris mirė dėl sunkių kraujo krešėjimo sutrikimų, o 35 metų moteris susirgo plaučių embolija. Plaučių embolija yra ūmi plaučių liga, kurią sukelia kraujo krešulys.

Austrijos laikraštis „Niederoesterreichische Nachrichten", transliuotojas ORF ir naujienų agentūra APA pranešė, kad abi moterys buvo slaugytojos, dirbusios Zwettl klinikoje.

Austrijos „Federalinė sveikatos apsaugos tarnyba" informuoja, jog kol kas neturima įrodymų, kad mirtis ir plaučių liga buvo sukelti būtent vakcinos. Kraujo krešėjimas nebuvo nurodomas kaip vienas iš vakcinos šalutinių poveikių. Todėl vis dar atliekamas tyrimas, siekiant patvirtinti arba paneigti galimą tokį jos poveikį.

„Kol nėra atsakymų, dėl atsargumo Austrijos valdžia priėmė sprendimą likusiomis šios siuntos „AstraZeneca" vakcinomis savo piliečių neskiepyti", - teigiama pranešime.

„AstraZeneca" atstovas spaudai sakė: „Rimtų nepageidaujamų reiškinių, susijusių su vakcina, nebuvo patvirtinta. Visos siuntos yra labai griežtai tikrinamos. Tyrimai ir reali patirtis rodo, kad vakcina yra saugi ir veiksminga. Ji buvo leista naudoti daugiau nei 50 šalių."

Anot „AstraZeneca" atstovo, kompanija palaiko ryšius su Austrijos valdžios institucijomis ir visapusiškai palaikys pastarųjų iniciatyva atliekamą tyrimą.

Sausio pabaigoje Europos Sąjungos preparatų reguliavimo institucijos patvirtino produktą sakydamos, kad jis yra efektyvus ir saugus naudoti, o Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) vasario viduryje nurodė, kad produktas turi būti pradėtas naudoti skubiai.

Tyrimuose pastebėtos nepageidaujamos reakcijos dažniausiai buvo trumpalaikės, o kraujo krešėjimo sutrikimų nebuvo nustatyta.

Reuters praneša, kad Vokietijos vakcinų kontrolės institucija taip pat atliko „AstraZeneca" vakcinos vertinimus. Tyrime dalyvavo daugiau kaip 360 000 žmonių, kurie nuo vasario pradžios iki vasario 26 dienos buvo paskiepyti būtent šia vakcina. Buvo padaryta išvada, kad nepageidaujamos reakcijos atitinka klinikinių tyrimų metu aprašytą saugumo pobūdį.

Rekomenduojami video