Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
O čia tai prašovė – Saudo Arabijos fondas ne laiku pardavė „Tesla“ akcijas ir taip prarado milijardus pelno

Valstybinis Saudo Arabijos turto valdymo fondas praėjusį ketvirtį – prieš pat didžiulį „Tesla“ akcijų šuolį – pardavė beveik visas kompanijos akcijas ir taip prarado galimybę uždirbti milijardus dolerių siekiantį pelną.

Valstybinis Saudo Arabijos turto valdymo fondas (PIF) jau kuris laikas itin domisi elektrinėmis transporto priemonėmis.

Kai 2018-aisiais viena „Tesla“ akcija kainavo apie 300 JAV dolerius, PIF buvo įsigijęs apie 5 proc. „Tesla“ kompanijos akcijų ir netgi vedė privačias derybas, kaip „Tesla“ kompanijai pagelbėti greičiau augti.

Visgi, „Tesla“ vadovas Elonas Muskas atsisakė PIF siūlomos idėjos ir nesutiko „Tesla“ kompanijos paversti privačia įmone. Tad PIF 1 mlrd. dolerių investavo į elektromobilių startuolį „Lucid Motors“.

PIF ir toliau išlaikė „Tesla“ akcijų paketą ir 2019-ųjų metų antroje pusėje dar turėjo daugiau nei 8,2 mln. vienetų „Tesla“ akcijų.

Tačiau remiantis naujausiais CNBC pranešimais, PIF šias akcijas pardavė ir tą padarė pačiu netinkamiausiu metu:

„Dokumentai rodo, kad dabar PIF fondas turi apie 39 000 Tesla akcijų ir pernai jie pardavė 99,5 proc. turėtų akcijų.

Remiantis vertybinių popierių ir biržos komisijos duomenimis, 2019-ųjų trečiojo ketvirčio pabaigoje PIF dar turėjo 8,2 mln. Tesla akcijų.“

Dabar toks akcijų kiekis yra vertas daugiau nei 7,3 mlrd. JAV dolerių. Ir remiantis vidutine akcijų kaina, kuri per 2019-ųjų IV-ą ketvirtį buvo apie 350 dolerių, PIF galėjo uždirbti 4,5 mlrd. JAV dolerių. Tereikėjo palaukti dar keletą mėnesių, kai „Tesla“ akcijų kaina pasiekė 400, tada 500, 700 ir praėjusią savaitę net 900 JAV dolerių ribą.

Visgi, po tokios klaidos PIF turėtų išgyventi. Skaičiuojama, kad Valstybinio Saudo Arabijos turto valdymo fondo turtas siekia 320 mlrd. JAV dolerių.

Rekomenduojami video