Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nyderlanduose sunaikintos audinės 20 fermų, paveiktų COVID-19

Nyderlanduose pirmadienį sunaikinta tūkstančiai audinių dviejose fermose, kur buvo užfiksuota užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, o bendras paveiktų ūkių skaičius jau siekia 20, pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Apie ūkius pasiekusį virusą buvo pranešta Gemerte – toje pačioje vietovėje pietų Nyderlanduose, kur protrūkių užfiksuota ir anksčiau. „Buvo sunaikintos visos audinės 18 užkrėstų fermų, apie kurias buvo pranešta anksčiau, o šiandien dar dviejose fermose“, – sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Nyderlandai balandį pranešė, kad dviejose audinių fermose buvo nustatytas koronaviruso protrūkis. Mažiausiai du šių ūkių darbuotojai užsikrėtė naujuoju virusu. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nurodo, kad tai gali būti pirmi žinomi viruso perdavimo gyvūnų žmonėms atvejai. Praėjusį mėnesį koronaviruso paveiktose fermose pradėti naikinti tūkstančiai žvėrelių. Audinių veisimas kailiams Nyderlanduose yra kontroversiškas klausimas. 2016 metais šalies aukščiausios instancijos teismas nurodė iki 2024 metų uždaryti visus audinių ūkius.

Praėjusį mėnesį šalies parlamentarai didžiule persvara nubalsavo už Nyderlanduose likusių audinių fermų uždarymą iki šių metų pabaigos. Vyriausybė nurodė, kad rengia planus, paskatinsiančius ūkininkus savanoriškai uždaryti tokius ūkius. Nyderlanduose yra užregistruota per 50 tūkst. COVID-19 atvejų, įskaitant daugiau kaip 6 100 mirties atvejų.

Rekomenduojami video