Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nyderlanduose sulaikytas vyras, kuris įtariamas Van Gogho ir Halso paveikslų vagyste

Nyderlandų policija antradienį sulaikė 58 metų vyrą, įtariamą pernai pavogus iš šalies muziejų du paveikslus, nutapytus Vincento van Gogho ir Franso Halso.

Vyras buvo sulaikytas savo namuose centriniame Barno mieste dėl įtariamos V. van Gogo „Klebonijos sodas Niunene pavasarį“ (De pastorie in Nuenen) ir F. Halso „Du besijuokiantys berniukai“ (Twee lachende jongens) darbų vagystės, pažymima policijos pranešime. Tačiau policija dar nerado nė vieno iš paveikslų. Paskaičiuota, kad V. van Gogho kūrinio vertė siekia 6 mln. eurų. „Keletą mėnesių vadovaujant prokuratūrai buvo vykdomi intensyvūs tyrimai dėl abiejų paveikslų vagystės“, – rašoma Nyderlandų policijos pranešime.

V. van Gogho darbas buvo išneštas iš netoli Amsterdamo esančio muziejaus „Singer Laren“ praėjusių metų kovo 30 dieną, kuomet ši įstaiga buvo uždaryta lankytojams dėl koronaviruso epidemijos. Vagystė buvo įvykdyta minint šio XIX amžiaus tapytojo 167 gimimo metines.

Praėjus dviem mėnesiams po vagystės olandų meno detektyvas Arthuras Brandas gavo dvi V. van Gogho paveikslo „gyvenimo įrodymo“ nuotraukas kartu su datuotu laikraščio „The New York Times“ pirmuoju puslapiu. Tuo metu XVII amžiaus olandų meistro F. Halso darbas „Du besijuokiantys berniukai“ buvo pavogtas rugpjūtį įsilaužus į muziejų „Hofje van Mevrouw van Aerden“ Lerdame.

Paveikslas, kuriame pavaizduoti du besijuokiantys berniukai su alaus bokalu, iš to paties muziejaus buvo pavogtas ir 2011 bei 1988 metais. Po pirmosios vagystės paveikslas buvo atgautas praėjus pusmečiui, o po antrosios – praėjus trejiems metams.


Rekomenduojami video