Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nyderlanduose paukščių gripo virusas aptiktas lapėms

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šią savaitę gavo informaciją iš Nyderlandų kompetentingos institucijos apie šiaurinėje Nyderlandų dalyje, Groningene, keletui lapių gaišenų patvirtintą labai patogenišką paukščių gripo virusą. Tai pirmas toks atvejis, kai labai patogeniškas paukščių gripo virusas H5N1 nustatytas lapėms.

Nyderlandų ekspertai šį užsikrėtimą sieja su anksčiau šiame regione laukiniams paukščiams nustatyta H5N1 paukščių gripo viruso atmaina.

Specialistų vertinimu, įmanoma, kad virusas lapėms galėjo būti perduotas joms maitinantis sirgusių laukinių paukščių gaišenomis.

Pasak ekspertų, mažai tikėtina, kad užkratą lapės išplatins kitiems laukiniams gyvūnams, nors neatmetama, jog virusą jos galėjo perduoti savo aplinkoje, kitoms lapėms.

Vis dėlto pačios lapės, palyginti su laukiniais paukščiais, neplatina paukščių gripo viruso laukinėje faunoje kitiems gyvūnams.

Taip pat, kaip VMVT informavo Nyderlandų atsakingos institucijos atstovai, prieš tai lapės buvo tikrintos dėl pasiutligės – pastarųjų tyrimų rezultatai neigiami.

Lietuvoje nei paukščiams, nei laukiniams gyvūnams ši labai patogeniško paukščių gripo H5N1 atmaina nėra užfiksuota.

Rekomenduojami video