Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuodingi vorai įrodo klimato atšilimą

Kanados tyrėjai teigia atradę dar vieną netiesioginį klimato atšilimo įrodymą. Mokslininkai ketvirtį amžiaus rinko duomenis apie nuodingų vorų – juodųjų našlių – judėjimą ir nustatė, jog per tą laiką jų populiacija pasislinko šimtu kilometrų į šiaurę.

Šie vorai mėgsta šiltesnes oro sąlygas, tad ekspertai daro prielaidą, jog Jungtinėse Valstijose ir Kanadoje vis labiau šyla klimatas.

Šiaurinės juodosios našlės dar prieš 30 metų būdavo pastebimos tik Jungtinių Valstijų šiaurės rytuose. Tačiau išanalizavus duomenis, gautus nuo 1990-ųjų iki 2016-ųjų, paaiškėjo, kad šie padarai jau įropojo į gausiai žmonių apgyvendintas Kanados Ontarijo ir Kvebeko provincijas ir, tikėtina, skverbiasi dar aukščiau.

Nors griežtai neteigiama, kad tai sukėlė klimato atšilimas, tyrėjai vis tik atkreipia dėmesį į tai, kad šiaurinė juodoji našlė, vos tik pajutusi šiltesnę aplinką, ten ir keliauja.

Kanados skirtingų universitetų komandai didelę dalį informacijos apie pastebėtus vorus siuntė vietos gyventojai. Jie ir toliau prašomi tą daryti ne tik dėl mokslinės naudos, bet ir dėl budrumo – žmogaus namuose gebanti įsikurti šiaurinė juodoji našlė yra nuodingas voras, kuriam įkandus, būtina skubi medikų pagalba.

 

Rekomenduojami video