Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nugaišo „vienišiausia pasaulyje antis“

Neliko vienišiausia pasaulyje laikytos anties. Antinas, vardu Trevoras, be savo gentainių gyvenęs mažytėje Niujės saloje Ramiajame vandenyne, veikiausiai tapo šuns auka, pranešė britų stotis BBC.

Trevoras prieš metus nutūpė Niujėje ir čia pasiliko. Iki šiandien niekas tiksliai nežino, iš kur jis atskrido. Spėjama, kad antis, įveikusi 2 500 km atstumą, salą pasiekė iš Naujosios Zelandijos. Dėl to ji buvo pavadinta Naujosios Zelandijos premjero Trevoro Mallardo vardu. Tačiau gali būti taip, kad antis yra iš Tongos ar kokios kitos Ramiojo vandenyno salos.

„Jis Niujėje pasirodė praėjusių metų sausį po smarkios audros. Mes manome, kad jis čia atskrido“, – sakė Raė Findlay, Niujės prekybos rūmų vadovas ir Trevoro profilio feisbuke tvarkytojas.

Niujėje, šiek tiek daugiau kaip 1 500 gyventojų turinčioje saloje, Trevoras, vietinių teigimu, buvo vienintelė antis apskritai. Ji gyveno didelėje baloje – didesnių upių ar ežerų Niujėje nėra. Vietos ugniagesiai pasirūpino, kad Trevorui netrūktų vandens.

Vienu metu net buvo svarstoma parūpinti antinui antelę, tačiau tai nebuvo padaryta. Vis dėlto Trevoras susirado draugų, gyvenančių alink valką: gaidį, vištą ir vietinį paukštį veką.

Žinia apie žuvusį Trevorą su gailesčiu buvo sutikta Naujojoje Zelandijoje – Niujė yra laisvoje sąjungoje su šia šalimi. „Mums jo trūks“, – sakė R. Findlay.

„Didžiausią Naujosios Zelandijos parlamento užuojautą“ Niujės gyventojams perdavė ir vardą antinui suteikęs Trevoras Mallardas. „Mallard“ angliškai reiškia „didžioji antis“.

Rekomenduojami video