– „Lego“ pavadinimas, kitaip nei daugelis galvoja ir taria pavadinimą, neturi daugiskaitos.
– Žodis „Lego“ nėra daiktavardis. Tai daugiau būdvardis, apibūdinantis „Lego“ žaidimą, „Lego“ kaladėles, „Lego“ visatą.
– 1932 metais Ole Kirkas Kristiansenas įkūrė įmonę „Lego group”, kaladėlių gamybai panaudodamas tai, kas liko iš jo nenusisekusio dailidės verslo. Pirmosios kaladėlės buvo pagamintos iš medžio likučių.
Pranešimo spaudai autorių nuotr.
– Tačiau minėtasis žmogus pats „Lego“ kaladėlių neišrado, būtent todėl kartais sakoma, jog šis verslas prasidėjo nuo nusikaltimo. Tikrasis šių kaladėlių išradėjas yra britas, vardu Hilary Fisher Page, tačiau jis mirė taip ir nesužinojęs, jog jo išradimą panaudojo kitas asmuo.
– Kiekvienais metais yra parduodama tiek „Lego“ kaladėlių, kad sudėjus jas vieną prie kitos į vieną liniją, galėtum ja apjuosti Žemės rutulį net penkis kartus.
– Paskaičiuota, kad kiekvienam pasaulio gyventojui tenka 86 „Lego“ kaladėlės.
– „Lego“ savo modeliukams parduoda maždaug 400 milijonų padangų, o toks skaičius kompaniją paverčia daugiausiai padangų parduodančia kompanija pasaulyje.
Pranešimo spaudai autorių nuotr.
– Pasaulyje yra daugiau kaip 400 milijardų „Lego“ kaladėlių. Sudėjus jas visas į vieną liniją, gautųsi toks pat atstumas, kaip 10 kartų didesnis, nei iki Mėnulio.
– „Lego“ įdomus tuo, kad nuo pat kompanijos įkūrimo kuria „Lego“ visatą. Tai reiškia, kad 1958 metais pagaminta kaladėlė tiktų ir šių dienų konstruktoriui.
– „Lego“ yra viena iš nedaugelio žaislų, kurie negaminami Kinijoje. Šios kompanijos gamyklos įkurtos Danijoje, Vengrijoje ir Čekijoje.