Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nėra skiepo – neini į darbą: Latvijoje įsigaliojo griežtos ribojimo priemonės

Nuo gruodžio 15-osios į savo darbo vietas Latvijoje atvykti tik asmenys, kurie yra pilnai paskiepyti nuo COVID-19. Šis ribojimas palies nedidelę dalį darbo rinkos, nes šalyje paskiepyta jau 94 proc. visų darbingų žmonių.

Vakcinacijos reikalavimas taikomas ir tiems asmenims, kurie neturi tiesioginio kontakto su klientais ir kuriems tradiciškai taikoma „mažesnė rizika užkrėsti aplinkinius“, bet reikia dirbti ne savo gyvenamosios registracijos vietoje, rašoma „Mixnews“.

 Šiandien taip pat įsigalioja vakcinacijos nuo COVID-19 sertifikato gavimo paskutinė diena viešojo sektoriaus darbuotojams, kuriems reikalavimas būti pasiskiepijus nuo koronaviruso įsigaliojo jau nuo lapkričio 15-osios. Paskiepyta 94 proc. darbingų latvių Tiesa, šie ribojimai iš esmės palies nedidelį skaičių Latvijos darbuotojų, mat absoliuti dauguma jų yra pasiskiepiję. Iki gruodžio 12-osios nuo COVID-19 buvo vakcinuoti 962763 Latvijos darbingi asmenys, o tai sudaro 94 proc. bendro užimtųjų darbo rinkos žmonių.

Daugiausiai nuo COVID-19 nevakcinuotų žmonių yra transporto ir sandėliavimo sferoje, kur šiuo metu nevakcinuota 19 proc. visų darbuotojų (14,6 tūkst.), skelbia vietos Ekonomikos ministerija.

Nevakcinuota Latvijoje 15 proc. (10,7 tūkst.) statybų sektoriaus darbuotojų, 16 proc. (8,5 tūkst.) profesionalių, mokslo ir techninių paslaugų sektoriaus darbuotojų, 26 proc. (7,6 tūkst.) dirbančiųjų meno, pramogų ir laisvalaikio, bei 6 proc. (6,8 tūkst.) pramonės srityse. Prekybos srityje nepaskiepyti liko vos 2 proc. (2,5 tūkst.) žmonių, informacinių technologijų ir komunikacijų srityje – apie 5 proc. (2,2 tūkst.).

Rekomenduojami video