Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Naujojoje Zelandijoje teismo laukia du mėsainių „kontrabandininkai“

Naujojoje Zelandijoje, didžiausiame šalies mieste Oklande, galioja itin griežti karantino nurodymai. Gyventojams draudžiama ne tik be būtinybės palikti namus, bet netgi užsisakinėti maistą iš restoranų. Tokių ribojimų akivaizdoje atsiranda ir makabriškų pažeidimų: du vyrai sulaikyti prisikrovę pilną bagažinę mėsainių.

Du vyrai buvo sulaikyti Oklando policijos, kuomet bandė „kontrabanda“ įsivežti KFC maisto iš kito regiono. Pakeliui į miestą sulaikytų asmenų automobilyje buvo aptikta 100 tūkst. Naujosios Zelandijos dolerių (apie 60 tūkst. eurų) grynais ir „pilna bagažinė KFC maisto“. Naujieną apie sulaikytus „kontrabandininkus“ paskelbė pati vietos poicija.

  23 ir 30 metų vyrai vyko į Oklandą iš Hamiltono miesto. Išvydę policijos užkardą jie apsuko automobilį ir pabandė sprukti, tačiau netrukus buvo sulaikyti. Be maisto produkcijos pas juos automobilyje taip pat buvo aptikta ir tuščių greitojo maisto restorano paketų.

Karantino taisyklių pažeidėjų laukia teismas. Policija pažymi, kad „labai tikėtinas kaltinimų pateikimas“.

Remiantis vietos kovos su COVID-19 įstatymais jiems gresia kalėjimas iki 6 mėnesių arba bauda iki 4 tūkst. vietos dolerių (apie 2,4 tūkst. eurų), skelbiama BBC. Ribojimai maisto įstaigoms Oklande buvo atšaukti nuo rugsėjo 22-osios, tai reiškia, kad „maisto kontrabandininkai“ neišlaukė tik kelias dienas.

Sulaikyti prisikrovę pilną bagažinę KFC maisto: Naujojoje Zelandijoje teismo laukia du mėsainių „kontrabandininkai“ Itin griežtos ribojimo priemonės.

Oklandas – vienintelis miestas Naujojoje Zelandijoje, kuriame iki pat rugsėjo 22-osios galiojo 4-ojo lygio ribojimo priemonės. Tai reiškia ne tik neveikiančius restoranus, barus ar kavines, nėra leidžiama užsisakyti maisto ir nuotoliniu būdu, o gyventojams namus leidžiama palikti tik būtinu reikalu.

Likusioje šalies dalyje galioja 2-ojo lygio ribojimai, leidžiantys veikti naktiniams klubams, kavinėms ar barams. Atvykimas iš kitų miestų į Oklandą taip pat apribotas: ten galima patekti tik darbo reikalais. Darbdaviai turi užpildyti specialią formą ir išduoti darbuotojams leidimą. Atvejų skaičius nedidelis, tačiau neramina nesusijusių atvejų tendencija Per pastarąją parą visoje Naujojoje Zelandijoje buvo užfiksuoti 24 nauji koronaviruso atvejai, tačiau baiminamasi naujos delta atmainos protrūkio.

Oklando premjerė Jacinda Ardern pažymėjo, kad nors naujų atvejų skaičius ir nėra didelis, tačiau nerimą kelia vienas su kitu nesusiję atvejai, kurie rodo, kad virusas gali būti išplitęs daug plačiau negu rodo oficialūs duomenys. Nepaisant to, nuo antradienio, rugsėjo 22-osios, buvo panaikinti ribojimai, neleidžiantys gyventojams įsigyti greitojo maisto restoranų produkcijos. Šalies jų staiga nusidriekė eilės, mat griežti ribojimai galiojo net 5 savaites.

Rekomenduojami video