Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Naujasis kardinolas Grzegorzas Rysas: šventoji Bažnyčia – griūva

Lodzės (Lenkija) arkivyskupas Grzegorzas Rysas atvykęs į Romą prieš konsistoriją, kurios metu popiežius Pranciškus jį įvedė į Kardinolų kolegiją, aukojo Mišias prie šv. Jono Pauliaus II kapo per 65-ąsias lenkų popiežiaus vyskupystės sakramento metines.

„Išėjome iš nelaisvės, kalbėjome apie tai su neįtikėtinu pasitenkinimu, su dideliu džiaugsmu. Daugelis iš mūsų dar prisimena tai, aštuntąjį dešimtmetį, devintojo dešimtmečio pradžią. Ar jums neatrodo, kad gyvename šalyje, kurioje kiekvienas rūpinasi tik savo reikalais, o tai, kas yra mūsų bendri namai, vis labiau griūva?” – sakė Lodzės metropolitas per pamokslą Švento Petro bazilikoje, kur jo klausėsi lenkų piligrimai.

„Galime gerai jaustis savo konfesinėse bendruomenėse, bet Viešpaties namai, tai yra Bažnyčia, kuri – kaip mes išpažįstame – yra viena, šventa, visuotinė, apaštališka, šie Viešpaties namai vis dar griuvėsiai, vis dar griūva”, – pridūrė jis.

Kaip sakė hierarchas, „visi stengiasi, visi dirba ir visi mato nulinius savo darbo vaisius. Ar ne todėl, kad nėra vienybės? Argi Viešpats nesakė, kad pasaulis įtikės, kai pamatys mus vieningus? Susikoncentravę į savo bažnytinius trumpalaikius interesus, naudą, nežiūrime į tai, kad Viešpaties namai – viena didžioji, šventoji Bažnyčia – griūva”, – pabrėžė kardinolas.

Rekomenduojami video