Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Namą „pavertė“ knygų lentyna

Kai dauguma gatvės menininkų savo darbams renkasi apleistus pastatus ar senus traukinių bėgius, olandų menininkas Jan Is De Man eina kitu keliu – jo menas gimsta bendruomenėse, taip jas suartinant. Jano tikslas – projektai, kuriuose kiekvienas gali rasti save, o piešinius užsakę gyventojai įtraukiami į procesą.

Naujausia Jan is De Man dovana – trijų aukštų pastato išdažymas Utrechte (Nyderlandai), atvaizduojant knygų lentyną. Menininkui padėjo Deef Feed, ne pirmą kartą bendradarbiaujantis su Jan bei kartu įkūręs tatuiruočių saloną „BlackBook Tattoos“.

Jan pasakojo, jog vieta atsirado anksčiau nei kūrinio konceptas: „Puikiai pažįstu žmones, gyvenančius pirmame pastato aukšte – jie seniai norėjo, kad išdažyčiau šį namą ir kad pats išsirinkčiau man patinkančią temą, jei tik ji suteiks pozityvumo rajonui. Pradžioje norėjau nutapyti šypsenėlę. Labai didelę šypsenėlę, nes tikiu, jog žmonės tampa laimingesni, pamatę šypseną. Bet šios idėjos atsisakiau, nes ji atrodė neužbaigta ir per daug paprasta.“

Vėliau Jan sugalvojo piešinį atlikti l’oeil mural stiliumi: „Tai optinė iliuzija, apgaunanti akį, jog matomas plokščias piešinys yra erdvinis, – sakė jis. – Ilgai studijavau namo formą ir vietą, o tada man atėjo mintis nupiešti didžiulę knygų lentyną.“ Neilgai trukus į projektą Jan įtraukė ir namo gyventojus, kurie lentynai pateikė savo mėgstamiausias knygas. „Vienintelis mano turėtas kriterijus – jokių religinių bei politinių knygų“, – pasakojo menininkas.

Tai ne vienintelis gatvės menininko darbas, tokių yra daugiau. Reikia pasakyti, kad jo kūryba parodo, jog grafitis gali būti priimtinas ir įdomus visuomenei. Todėl tokių namų yra daugiau, ir gyventojai jo kūriniais džiaugiasi.

Rekomenduojami video