Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mokslininkai: tolesnis masinis testavimas yra beprasmis

Britų mokslininko, vadovavusio „AstraZeneca“ vakcinos komandai, profesoriaus Andrew Pollard‘o teigimu, koronaviruso „Delta“ atmaina sugriovė bet kokias masinio imuniteto (angl. herd immunity) įgyvendinimo galimybes.

A. Pollard’as paragino baigti masinio testavimo praktiką Jungtinėje Karalystėje (JK), o šalies gyventojams pradėti mokytis gyventi su virusu.

Mokslininkų, kurie kreipėsi į JK Parlamento Tarppartinę grupę koronaviruso klausimais, nuomone, laikas suprasti, kad nėra jokio būdo sustabdyti koronaviruso plėtrą tarp visų gyventojų, o tolesnis žmonių su lengvais koronaviruso simptomais stebėjimas yra beprasmis.

Rugpjūčio 10 d. Sveikatos ministerija patvirtino, kad daugiau nei 75 proc. suaugusių JK gyventojų yra pilnai paskiepyti (2 skiepų dozėmis), o vakcinos užkirto kelią 60 000 mirčių bei 66 900 patekimo į ligoninę atvejų.

Kalbėdamas britų parlamentarams, A. Pollard’as teigė, kad žmonės, kurie iki šiol nepasiskiepijo, kažkuriuo metu susidurs su koronavirusu. Pasak mokslininko, nėra jokių priemonių sustabdyti viruso plitimą, o JK dabar atsidūrė tokioje padėtyje, kad masinis imunitetas nebėra tikėtina išeitimi. Dar daugiau – naujosios koronaviruso atmainos bus jau prisitaikiusios plisti tarp paskiepytų žmonių.

„Public Health England“ tyrimo duomenimis, paskiepyti žmonės, kurie užsikrėtė koronavirusu, šią ligą gali taip pat sėkmingai platinti, kaip ir nepaskiepyti. Rytų Anglijos universiteto profesoriaus Paul‘o Hunter‘io teigimu, masinio imuniteto idėja neįgyvendinama, nes dvi dozės skiepų nuo užsikrėtimo koronavirusu apsaugo apie 50 proc.

Britų mokslininkai ragina šalies valdžią nustoti pranešinėti apie visus užsikrėtimo koronavirusu atvejus, kurių didelė dalis neperauga į rimtesnę ligą.

Sveikatos ministras Sajidas Javidas patvirtino, kad trečioji (sustiprinančioji) skiepų dozė šalies gyventojams bus siūloma nuo rugsėjo, tačiau, pasak A. Pollardo, JK gali be naudos nuolat skiepyti savo gyventojus, jei ir toliau bus tęsiamas masinis testavimas.

Rekomenduojami video