Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mokslininkai nusprendė „Apokalipsės laikrodį“ pasukti į priekį

Nevyriausybinė mokslininkų ir Nobelio premijos laureatų organizacija paskelbė, kad niūriai pagarsėjęs „Apokalipsės laikrodis“ bus pasuktas 30 sekundžių į priekį. 

Simbolinis „Apokalipsės laikrodis“ rodo žmonijai gresiančio mirtino pavojaus dėl branduolinio karo, technogeninių bei gamtinių katastrofų ar pandemijų lygį. Priklausomai pavojaus masto, laikrodžio rodyklės tai atsukamos atgal, tai pervedamos į priekį, rodant iki vidurnakčio – pasaulinės katastrofos – likusį laiką.

Mokslo vyrų nuomone, Žemę nuo sunaikinimo dabar skiria tik pustrečios minutės, ir tai yra agresyvių, nacionalistinių ir antimoksliškų įtakingiausių pasaulio politikų kalbų pasekmės.

Šis simbolinis laikrodis buvo sukurtas dar 1947-aisias. Kai sovietai išbandė pirmą termobranduolinę bombą, jis rodė tik dvi minutes iki pasaulio pabaigos, o sugriuvus Sovietų Sąjungai buvo atsuktas atgal net 17 minučių. Deja, paskutiniai Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir ypač naujojo JAV vadovo Donaldo Trumpo pareiškimai apie branduolinių arsenalų didinimą privertė gerokai pavaryti laikrodį į priekį.

Rekomenduojami video