Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mokslininkai netyčia išrado labai efektyvų būdą mesti svorį - kūnas tiesiog žibės

Pensilvanijos universiteto mokslininkai bandė antrojo tipo diabeto gydymui skirtus vaistus, kai pastebėjo, kad jų laboratorinės pelės blizga. Pelių kūnus padengusi medžiaga nebuvo panaši prakaitą - tai buvo jų pačių kūno riebalai.

Kartais žmonės sako, kad norint numesti svorio reikia įdėti daug prakaito. Iš tikrųjų, reikia judėti - sportas padeda deginti kalorijas. Tačiau prakaitas nėra riebalai.

Visgi, kai mokslininkai pamatė, jog jų pelės, atrodo, šlampa, jie manė, kad TSLP (taip vadinamas bandomas diabeto gydymas) sukelia prakaitavimą. Palietus pelę, paaiškėjo, kad tai - kažkokia slidi medžiaga. TSLP privertė pelių kūnus tiesiog išmesti riebalus per odą.

Mokslininkai bandė užkrūčio liaukos stromos limfopoetiną - citokinų šeimai priklausantį baltymą. TSLP pažymėtas preparatas, kaip rodė ankstesni tyrimai, gali aktyvuoti imuninės sistemos ląsteles, kurios gali kontroliuoti uždegiminius procesus. Buvo iškelta hipotezė, kad tai gali padėti suvaldyti antrojo tipo diabetą. Prijungtas prie viruso vektoriaus TSLP buvo suleistas pelėms, kurios ėmė išskirti sebumą - riebalus.

Sebumą išskiria ir jūsų oda - tie riebalai padeda apginti odą nuo bakterijų ir grybelio. Tačiau šįkart sebumo buvo neįtikėtinai daug. Pelių kūnai, vaizdžiai tariant, išprakaitavo riebalus - jų riebalinis audinys traukėsi. Tyrimo metu pelės neteko maždaug pusės savo riebalinio sluoksnio. Gerai tai, kad jos nusikratė organus supančių riebalų, kurių perteklius yra siejamas su išaugusia ankstyvos mirties rizika.

 

Aišku, tyrimai kol kas yra labai ankstyvoje stadijoje. Tačiau mokslininkai mano, kad TSLP gali tapti efektyviu nutukimą gydančiu vaistu. Jis galėtų būti naudojamas tada, kai kiti metodai, įskaitant operacijas, jau nebėra galimi. Be to, mokslininkai mano, kad TSLP galėtų padėti gydyti ir kai kurias odos ligas. Dabar reikia geriau suprasti šio proceso veikimą, įsitikinti jo saugumu ir sukurti naują terapiją, kuri leistų žmonėms greitai atsikratyti pavojingo viršsvorio.

Rekomenduojami video