Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Moderna“ vadovas pateikė prognozę, kada turėtų baigtis pandemija

„Moderna“ vadovas Stephane Bancelis mano, kad koronaviruso pandemija gali baigtis jau kitais metais. Jo teigimu, tokia įvykių eiga galima dėl išaugusios vakcinų gamybos, kuri leis užtikrinti pasaulinį poreikį.

„Jei atsižvelgsime į pramonės ir gamybos plėtrą per pastaruosius šešis mėnesius, tai iki kitų metų vidurio turėtų būti pakankamai dozių, kad visi šioje žemėje būtų paskiepyti. Trečioji dozė taip pat turėtų būti įmanoma tiek, kiek reikia, kad būtų patenkintas poreikis“, – aiškino jis interviu „Neue Zuercher Zeitung“. Vakcinacija, jo teigimu, netrukus turėtų būti prieinama ir mažamečiams.

„Tie, kas nebus vakcinuoti, įgaus imunitetą natūraliai, nes delta atmaina yra itin užkrečiama. Tokiu būdu susidursime su panašia situacija, kaip ir gripas. Jūs galite arba vakcinuotis ir turėti lengvą žiemą arba jūs galėsite to nedaryti ir rizikuoti susirgti bei, tikėtina, atsidurti ligoninėje“, – tvirtino vakcinų nuo COVID-19 gamintojų „Moderna“ vadovas.

  Paklaustas, ar tai reiškia, kad jau kitų metų antroje pusėje galima planuoti grįžimą į normalų gyvenimą, jis atsakė: „Žiūrint iš šios dienos perspektyvų, manau, kad po metų“. S. Bancelis paaiškino, kad tikisi šalių valdžios atstovų patvirtinimo trečiajai vakcinos dozei, nes rizikos zonoje esantiems dar pernai rudenį skiepytiems pacientams „neabejotinai“ reikia „atsinaujinti“ imunitetą.

Anot jo, trečioji vakcinos dozė (angl. „booster“) sudaro tik pusę pirminės dozės „galingumo“, o tai reiškia, kad vakcinų užteks paskiepyti daugiau žmonių. „Vakcinų kiekis yra didžiausias ribojantis veiksnys. Turint pusę dozės, ateinančiais metais visame pasaulyje turėtume 3 milijardus dozių, o ne tik 2 milijardus“, – pažymėjo „Moderna“ vadovas.

Jis taip pat atskleidė, kad specialiai delta atmainai skirta vakcina šiuo metu yra dar kuriama ir masiniam vartojimui bus pritaikyta 2022-aisiais. Maža to, mokslininkai jau išbando ir vakciną nuo „galimai ateityje įsigalėsiančios“ delta plius beta atmainos. Farmacijos bendrovės vadovas užtikrino, kad vakcinų gamybos įkainių tai įtakos neturės ir naujos vakcinos kainuos tiek pat, kiek ir dabartinės.

Rekomenduojami video