Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Moderna“ ir jos partnerė Japonijoje atšaukia 1,6 mln. skiepų dozių

„Moderna“ ir jos partnerė Japonijoje atšaukia daugiau kaip 1,6 mln. šios JAV vaistų gamintojos skiepų nuo COVID-19 dozių, patvirtinusios, kad į Japoniją išsiųstoje skiepų partijoje, apie kurios užteršimą buvo pranešta praėjusią savaitę, aptikta nerūdijančio plieno dalelių.

Už „Moderna“ skiepų pardavimą ir platinimą Japonijoje yra atsakinga „Takeda Pharmaceutical Co.“. Abi kompanijos pranešė, jog tyrimas vakcinos buteliukus pagaminusioje Ispanijos gamykloje parodė užteršimą įvykus užkemšant buteliukus kamšteliais.

Rugpjūčio 26 dieną, po pranešimų apie priemaišas buteliukuose, kompanijos paskelbė sulaikančios 1,63 mln. vakcinos dozių, pagamintų toje gamybos linijoje. Japonų pareigūnai sakė, kad maždaug pusė milijono žmonių buvo paskiepyti preparatu iš tokių „Moderna“ buteliukų, kol problema iškilo į viešumą.

Problemų kilo Japonijai stengiantis spartinti vakcinavimą, o šalies sveikatos apsaugos sistemai patiriant didelį krūvį dėl užsikrėtimo atvejų skaičiaus augimo.

Farmacijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnai sako nemanantys, kad aukštos kokybės nerūdijančio plieno dalelės keltų pavojų sveikatai.

Rekomenduojami video