Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Milžiniškų kiaulių žemė - dėl kiaulienos trūkumo kinai veisia vis didesnius gyvūnus

Panašiai kaip ir filme „Okja“, kuriame įmonė, siekianti kiek įmanoma labiau padidinti savo pelną, veisia milžiniškus mėsinius gyvūnus, kai kurie Kinijos ūkininkai ėmėsi veisti vis didesnius ir didesnius paršus, kurie padeda jiems bent kiek sumažinti kiaulienos trūkumą šioje šalyje, rašo „Science Alert“.

Guangsi provincijos sostinėje Naninge vieno ūkio savininkas veisia kiaules, kurios užaugusios gali sverti daugiau nei 500 kilogramų – maždaug tiek, kiek sveria suaugęs baltojo lokio patinas. Gigantiškos kiaulės gali būti parduotos brangiau nei už 10 000 juanių (apie 1280 eurų) – tokia suma vidutines šios provincijos gyventojų disponuojamas pajamas viršija daugiau nei tris kartus.

Suaugusių kiaulių svoris gali būti labai įvairus, tačiau dažniausiai jis svyruoja nuo 150 iki 350 kilogramų. Rekordininkas yra kuilys Didysis Billas, išaugintas Džeksono miestelyje Tenesyje (JAV) – jis svėrė net 1557 kilogramus, tačiau bevežant į 1933 metų Čikagos pasaulinę mugę kuilio kojos neatlaikė kūno svorio ir lūžo, todėl gyvūną teko nužudyti.

Apskritai didesnioji dalis sunkiasvorių kiaulių nugaišta dėl sveikatos sutrikimų. 2004 metais Kinijoje užaugintas dar vienas milžiniškas kuilys Ton Pig nugaišo dėl negalėjimo pajudėti (judėti negebėjo dėl per didelio svorio). Šis gyvūnas svėrė 900 kilogramų.

Naninge veisiamos milžiniškos kiaulės yra auginamos mėsai, tad ūkininkai veikiausiai jas spėja paskersti iki komplikacijų išsivystymo. Jiems tokie masyvūs gyvūnai tapo būtinybe, kad išsilaikytų, mat Azijos šalyse siaučia Afrikinis kiaulių maras, todėl tenka naikinti ištisas kiaulių fermas.

Kinija yra daugiausiai kiaulienos suvartojanti šalis pasaulyje – joje suvalgoma daugiau nei pusė visos pasaulyje užauginamos kiaulienos. Todėl ir smulkūs ūkininkai, ir stambios kiaulininkystės įmonės stengiasi užauginti kaip įmanoma didesnius gyvūnus. Anot „Bloomberg“, padidinus gyvūno svorį 14 procentų, iš jo gaunamą pelną įmanoma padidinti net 30 procentų.

Kinijos valdžia jau įspėjo, kad 2020 metų kiaulienos pasiūla bus „itin ribota“, nes Kinijos ūkininkai dėl infekcijos grėsmės buvo priversti išskersti trečdalį šalies kiaulių. Manoma, kad norint pasiekti pasiūlos ir paklausos balansą pritrūks net 10 mln. tonų kiaulienos.

Siekdami suvaldyti Afrikinio kiaulių maro plitimą ūkininkai, manoma, paskerdė nuo 250 iki 300 mln. kiaulių. Vyriausybė ragina kiaulininkystės ūkius atnaujinti įprastinę veiklą kaip įmanoma greičiau, siekiant sumažinti kiaulienos importo būtinybę, tačiau vietos ūkininkai baiminasi Afrikinio kiaulių maro protrūkių atsinaujinimo.

Maža to, dėl masinių skerdimų Kinijoje brangsta ir maži paršeliai, ir paršavedės kiaulės, ir kuiliai, o dėl nepatenkintos kiaulienos paklausos Kinijoje mėsos kainos gali išaugti ir visame pasaulyje.

Rekomenduojami video