Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Milijonai drugių monarchų jau pasiekė Mičoakaną centrinėje Meksikoje: sukorė tūkstančius kilometrų

Milijonai drugių monarchų, įveikę daugiau nei 3000-ius kilometrų, atskrido šiltai peržiemoti drugelių karalystėje Meksikoje. Stebėti milžiniškų drugių į rezervatą plūsta ir mokslininkai, ir turistai.

Milijonai drugių monarchų jau pasiekė Mičoakaną centrinėje Meksikoje. Skamba neįtikėtinai, tačiau kad pasiektų šį rezervatą, drugiams tenka įveikti daugiau nei 3200 kilometrų.

 Jie atskrenda iš Kanados ir Jungtinių Valstijų šiaurės, kad galėtų šiltai praleisti žiemą ir daugintis. Stebėti drugių į parką plūsta žmonės. Tačiau jie privalo laikytis vienos taisyklės – netriukšmauti, kad monarchų neišgąsdintų. „Jausti jų sparnų plazdėjimą, virpesius, mišką, aromatą, stebėti drugelių skrydį… Tai labai ypatingas jausmas. Vargu ar įmanoma apibūdinti. Tai tiesiog neįtikėtina“, – sako turistas Luisas Hernandezas.

Delno dydžio margaspalvius čia akylai stebi ir mokslininkai. Jie viliasi, kad kelerius metus mažėjusi drugių populiacija dėl pandemijos bent šiek tiek išaugs. „Sulėtėjęs gyvenimo tempas, mažiau ūkinės veiklos ir taršos turėjo teigiamos įtakos visai ekosistemai. Taip pat prisidėjo prie monarchų žiemojimo vietų išsaugojimo“, – teigia rezervato direktorius Amado Fernandezas. Meksikos drugelių draustinio plotas – net 13 tūkstančių hektarų. Kasmet čia apsilanko apie 50 tūkstančių žmonių.

Rekomenduojami video