Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mėnesį kartu namie praleidusios šeimos ėmė skirtis

Praleidusios namuose karantino sąlygomis beveik mėnesį kartu, kai kurios poros Kinijoje išgyveno rimtus santykių išbandymus. Tokius stiprius, kad vos atsiradus progai, puolė skirtis, rašoma „Global Times“.

Civilinės metrikacijos biurai buvo uždaryti karantino metu, ir atsidarė tik kovo 1-ąją. Visą kovo mėnesį valdininkai vos susitvarko su užplūdusiais skyrybų prašymais, rašoma „Business Insider“.

„Dėl epidemijos daug porų buvo priverstos būti kartu namuose daugiau nei mėnesį, o tai sukėlė giluminius konfliktus, – „Global Times“ cituojamas vietos valdininkas.– Paprastai mes susiduriame su skyrybų bangomis po Pavasario festivalio ir stojimų į universitetus laikotarpio.“

Tiesa, pažymima, kad ne visos poros, suskubusios skirtis, taip ir baigia savo santykius. Kai kurie impulsyviai pateikti prašymai po kelių dienų būna atšaukiami, pažymima leidinyje.

Mokslininkai: svarbu balansas

Toks netikėtas pašalinis koronaviruso epidemijos poveikis gali pasirodyti įdomus mokslininkams, kurie iki šiol negali sutarti, ar būti kartu ilgą laiką yra geras, ar blogas dalykas šeimoms.

 Viename 2018-ųjų tyrime buvo nustatyta, kad poros, kurios iki vestuvių gyveno kartu, rečiau skyrėsi pirmaisiais santuokos metais, tačiau dažniau – per vėlesnius penkerius metus.

Kitame tyrime buvo nustatyta, kad gyvenimas kartu padėjo sumažinti skyrybų skaičių, dar kitame – nebuvo didelio skirtumo, rašoma „Business Insider“.

Psichologų Robo Pascale ir Lou Primavera teigimu, svarbiausia yra balansas.

„Dalijantis laiką su draugais ir šeima, gyvenant kartu šeimoje, taip pat skiriant laiko sau yra būdas sustiprinti šeimą, sukuriant sveiką laiko sau ir partneriui skyrimo ciklą“, – cituojami santykių ekspertai.

Rekomenduojami video