Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Meksikoje prezidentas surengė loteriją – šimtai gyventojų taptų milijonieriais

Meksikos prezidentas nusprendė surengti loteriją, kurioje pardavus jo privatų lėktuvą, šimtas šalies gyventojų taptų milijonieriais. Prezidentas viliasi, kad pardavus daug loterijos bilietų, Meksikai pavyks nupirkti apsaugos priemonių nuo koronaviruso nukentėjusiam sveikatos sektoriui.

Vos atėjęs į valdžią, Meksikos prezidentas Andres Obradoras šalies gyventojams pažadėjo šį prezidento lėktuvą – „Boeing 787“ parduoti, o už tuos pinigus paremti skurstančiuosius, kurių yra net pusė iš 126 mln. šalies gyventojų. Prabangus lėktuvas meksikiečių laikomas tikru valdžios korupcijos simboliu.

Visgi praėjus dvejiems metams nuo duoto pažado, jo pirkėjų taip ir neatsirado, tad šalies vadovas nusprendė surengti loteriją ir šimtui laimingųjų vis tiek išdalinti beveik 100 mln. eurų – tiek, kiek lėktuvas yra įkainotas. Loteriją surengti paskatino tragiška sveikatos apsaugos sistemos padėtis. Už parduotus bilietus tikimasi nupirkti medicinos priemonių šalies ligoninėms, kurios sunkiai susitvarko su koronaviruso pandemija.

Ji šalyje nusinešė jau per 70 000 gyvybių. „Turėsime beveik 100 milijonų pirkti medicininei įrangai, o dar turime lėktuvą, kurį taip pat pardavę turėsime dar 100 milijonų pirkti medicinos priemonėms“, – sako Meksikos prezidentas Andres Manuel Lopez Obrador. Tiesa, kritikai sako, kad loterija pasmerkta nesėkmei.

Bilietai, kainuojantys vos ne 25 eurus, per brangūs net ir norintiems paremti nepritekliuje esantį sveikatos sektorių. Be to, šalies valdžia vien loterijos reklamai išleido apie 24 mln. eurų ir pripirko bilietų šalies gydytojams, kurie sako, kad geriau tuos pinigus valdžia būtų skyrusi tiesiogiai pirkti apsaugos nuo koronaviruso priemones.

Rekomenduojami video