Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Maskvoje – netikėta V. Janukovyčiaus konferencija

Rusijos sostinėje Maskvoje vyksta buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus spaudos konferencija, suorganizuota Rusijos valstybinės naujienų agentūros TASS būstinėje.

„Viktoras Janukovyčius pateiks naujų faktų, įrodančių dabartinės Ukrainos valdžios atstovų vaidmenį, prisidedant prie Maidane susirinkusių protestuotojų sušaudymo, ir papasakos apie Kijevo vadovybės inicijuotą teisminį procesą“, – nurodoma spaudos konferencijos anonse. UNIAN korespondentas Maskvoje pranešė, kad įėjimas į salę, kur vyksta spaudos konferencija, saugomas itin akylai – reikia net du kartus pereiti metalo detektoriaus patikrą.

Į salę, kurioje vyksta spaudos konferencija, žurnalistai įleidžiami tik praėję du metalo detektorius. Ukrainos informacinės agentūros UNIAN korespondentas Rusijoje informavo, kad prie valstybinės Rusijos agentūros TASS būstinės privažiavo policijos lydimas ne mažiau kaip trijų automobilių kortežas. Į spaudos konferencijos salę įeiti leidžiama tik po dviejų patikrinimų – praėjus net du metalo detektorius.

Žurnalistams neleidžiama įsinešti jokių skysčių. Į pirmą V. Janukovyčiaus spaudos konferenciją Maskvoje atvyko kelios dešimtys žurnalistų iš Rusijos, Ukrainos ir kitų šalių.

„Ukrainoje, neišskiriant nė teismų, tvyro tikras chaosas. Tokios situacijos Ukrainoje niekada nėra buvę. Masiškai žudomi žurnalistai, stengiamasi nutildyti visus oponentus, nenorima girdėti nieko, išskyrus save pačius. Žmonės skursta, gyventi darosi vis sunkiau, pensijos apgailėtinos. Dar mano laikais algos siekė 400 dolerių (329 eurus), o dabar tesiekia 170 dolerių (140 eurų)“, – pareiškė 2014 metais į Rusiją pabėgęs buvęs Ukrainos prezidentas.

Į pokalbį įsijungė jo advokatas Vitalijus Serdiukas. Jis užsiminė apie tam tikrą „slapą susitarimą neprileisti V. Janukovyčiaus prie teisminių procesų, kuriuose jis figūruoja kaip kaltinamasis“. Pildoma. DELFI primena, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenka procese dėl tėvynės išdavimo vasario 21 d. liudijo prieš savo pirmtaką Viktorą Janukovyčių.

„Aš pats mačiau Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų karius“, – pareiškė jis Kijeve. Rusijos kareiviai 2014 metais po vasario 20-osios be Ukrainos leidimo buvo permesti į Krymo pusiasalį. „Tai galima pavadinti agresija ir neteisėta aneksija“, – sakė P. Porošenka.

Jis kalbėjo vaizdo ryšiu kaip kaltintojų liudytojas. Šie kaltina V. Janukovyčių įteisinus Krymo pusiasalio aneksiją. Pagrindinis kaltinimas V. Janukovyčiui yra 2014 metais JT Saugumo Taryboje perskaitytas jo laiškas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui su prašymu nusiųsti dalinius „teisėtai tvarkai atkurti“. Šis laiškas pasitarnavo Maskvai kaip dalinių operacijos ir vėliau įvykdytos Krymo aneksijos legitimacija, teigia kaltintojai. V. Janukovyčius nuo jo nuvertimo 2014 metų vasarį gyvena Rusijoje.

Rekomenduojami video