Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mamą palaidojęs baltarusis padavė į teismą Lukašenką

Baltarusijoje mirusios 68-erių Polocko gyventojos Lidijos Metvejevos sūnus parašė pareiškimą milicijai, reikalaudamas iškelti baudžiamąją bylą šalies prezidentui Aleksandrui Lukašenkai. Moteris mirė nuo plaučių uždegimo, tačiau po mirties jai buvo diagnozuotas koronavirusas.

Vyras mano, kad šalies vadovas „nesiėmė būtinų priemonių saugant žmones nuo ypač pavojingo viruso“, rašoma „Belsat“. Sūnaus teigimu, jo mama ligoninėje gulėjo kelias savaites – jai buvo diagnozuotas gėrybinis auglys. „Atliko operaciją, ji buvo sėkminga. Ir jau po kelių dienų ji pradėjo kosėti, pakilo aukšta temperatūra. Diagnozę keitė triskart“, – cituojamas vyras. Moteriai buvo išrašyti antibiotikai, o po kelių dienų ji pateko į reanimaciją jau su sunkia pneumonijos forma ir netrukus buvo pajungta prie dirbtinio plaučių ventiliacijos aparato.

„Jokių oficialių komentarų iš ligoninės mes negavom, prisiskambinti buvo neįmanoma. Apie jos būklę ir mirtį mes sugebėjome sužinoti tik per pažįstamus. Koronaviruso diagnozė buvo sužinota tik morge“, – aiškino mirusios moters giminaitė.  Ilgą laiką neigęs koronaviruso problemą šalyje kovo 31-ąją A. Lukašenka pripažino, kad Vitebsko srityje kilo Covid-19 epidemija.

Baltarusių medikai šalies žiniasklaidai tvirtina, kad valdžia slepia informaciją apie tikruosius koronaviruso epidemijos mastus. Paskutiniais oficialiais duomenimis, Baltarusijoje virusu užsikrėtė 700 žmonių, 13 mirė, 53 pasveiko.

Rekomenduojami video