Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Maljorka pakeitė mano gyvenimą“

Ukmergiškė žurnalistė ir knygų autorė Akvilė Kavaliauskaitė kardinaliai pakeisti savo gyvenimą nusprendė vos tik baigusi studijas universitete – kelis mėnesius ji gyveno ispaniškoje Maljorkoje. Nors nuo to laiko jau praėjo 10 metų, ji atvira – be pabėgimo į šią salą nebūtų tuo, kuo yra dabar.

Ieškojo pokyčių

A.Kavaliauskaitė, studijuodama žurnalistiką, nuo pat pirmo kurso dirbo ir tuo metu populiariausiame Lietuvos žurnale. Tačiau pabaigus studijas, jai reikėjo pokyčių, todėl nusprendė kardinaliai pakeisti gyvenimą.

„Per ketverius metus išėjo susikurti neblogą buitį: gaudavau gerą algą, gyvenau gražiame bute prie Filharmonijos, vis pakeliaudavau ir iš esmės nieko netrūko. Bet jaučiausi pradirbusi jaunystę, – pasakoja moteris. – Prisimenu tą skaudų momentą – bendrakursiai eina prie Vilnelės alaus, o aš šliaužiu į stotelę važiuoti namo, nes dar reikia pasibaigti darbus. Tokių momentų buvo begalės.“

Ji, išlaikiusi egzaminus ir savo darbovietei tarusi „sudie“, nusipirko bilietus į Maljorkos salą, kurioje ketino dainuoti bare.

„Pirminis mano tikslas buvo tapti viešbučių ar barų dainininke. Norėjau vakarais dainuoti, o dienomis keliauti ir ilsėtis prie jūros. Susiradau džiazo muzikantą, parengiau programą, susikroviau lagaminą ir atsidūriau saloje, iš kurios vėliau grįžau kitas žmogus“, – prisimena žurnalistė.

Ispanų kalbos pramoko per mėnesį

Maljorką ji rinkosi norėdama vienas kitam prieštaraujančių dalykų: ir miesto, ir ramybės, kad būtų pakankamai egzotiška ir kad pernelyg nenutoltų nuo namų. Atvykusi darbo ir vietos, kur apsistoti, ieškojo vietiniuose laikraščiuose.

„Gal todėl taip greitai ėmiau kalbėti ispaniškai: juk kai skambini dėl darbo ar buto, reikia kalbėti vietinių žmonių kalba ir „Google Translate“ tau nepadės“, – sako A. Kavaliauskaitė

Išbandė ir animatorės darbą

Iš pradžių saloje jai sekėsi puikiai – internete pagal skelbimą rastas muzikantas Rafael, pasirodo, buvo Palmos konservatorijos profesorius, kartu jie greitai parengė dainavimo programą.

„Kasdien mačiau vis naujus įdomius žmones ir kerinčius salos vaizdus. Tačiau pasirodymų vis mažėjo – paaiškėjo, kad gyventi iš turistų linksminimo ten nori tūkstančiai žmonių, taigi teko susirasti laikinų darbų. Pirmiausia tapau viešbučio animatore. Papuoliau pas sukčius, kur dirbti reikėjo nuo 8 ryto iki 2 val. nakties. Nusprendžiau mesti šį darbą, tačiau neįvertinau, kad mane išmes ir iš kambario, kurį animatorės darbas suteikė. Atsidūriau gatvėje su visais savo daiktais“, – dalijasi pašnekovė.

Tragedija galėjęs virsti pasiplaukiojimas

Laimei, be gyvenamosios vietos ji buvo vos valandą – saloje jau turėjo pažįstamų, kurie padėjo.

„Bare sutiktas vaikinas pasiūlė padėti jam dažyti jachtą. Keista, bet būtent šitą darbą atsimenu kaip patį puikiausią. Keldavomės paryčiais, dažydavom iki popietės, o paskui aš rašydavau tekstus, mokiausi groti gitara“, – pasakoja A. Kavaliauskaitė.

Moteris prisimena ir vos liūdnai nesibaigusio įvykio.

„Jachtos savininkas nuėjo į kavinę, o aš sugalvojau nuo borto nušokti išsimaudyti. Ramiai sau plaukiojau, kol suvokiau, kad kopėtėlių užlipti ant denio taip ir neuždėjome. Praleidau vandenyje kelias valandas, kol pagaliau mane visą tirtančią ištraukė. Aš vos nepaskendau“, – prisimena kelių knygų autorė.

Sostinė – tarsi sumažinta Barselona

A.AKavaliauskaitei Maljorkoje patiko balansas tarp kultūros ir poilsio – ne visose salose taip yra.

„Man teko nemažai laiko praleisti Kanaruose, tai ten viskas sukasi apie atsipalaidavimą, valgymą ir sportą. O Maljorkos Palma yra normalus miestas su vietiniais gyventojais, kurie, beje, kalba maljorkietiškai, o ne ispaniškai. Čia daug meno galerijų ir koncertų salių. Man netgi miestas priminė sumažintą Barseloną, kur mažiau žmonių ir viskas paprasčiau. O ryte, pro senamiestį einant į sostinės pliažą, apima jausmas, kad sala priklauso tik tau vienam“, – sako moteris.

Tiems, kurie planuoja aplankyti Maljorką, pašnekovė pataria kiek-vieną dieną išvažiuoti iš viešbučio.

„Tai vieta, kur gali rasti visko: paplūdimių, kuriuose nė gyvos dvasios, ar vietų, kur vakarėlis vyksta kiaurą parą.

Bent sykį rekomenduočiau apsilankyti sostinėje Palmoje ir ten pernakvoti.  Viena nuostabiausių vietų saloje – Soller miestelis kalnuose, į kurį patenkama jau beveik šimtą metų kursuojančiu tramvajumi“, – kalba A. Kavaliauskaitė.

Pakeitė gyvenimą

Pašnekovė prisipažįsta, kad 4 Maljorkoje praleisti mėnesiai pakeitė jos gyvenimą.

„Gal nuskambės pompastiškai, bet ten supratau, kad laikau gyvenimą savo rankose. Kad viskas, ką turėsiu, ir kokia būsiu, priklausys nuo to, ką darysiu. Ten reikėjo labai daug išmokti. Vienas dalykas – gyventi savame mieste tarp savų, kai bet kam atsitikus rasi draugą, kuris padės, kitas – būti vienai vietoje, kur nėra žmonių, kuriais gali pasitikėti“, – pasakoja žurnalistė.

Dabar ji savęs nelaiko dainininke – nebedainuoja, nes mano, kad tikrai yra dainuojančių geriau. O ji daro tai, ką moka ir kas labiausiai patinka: „Maljorkos ir reikėjo tam, kad suprasčiau: dainavimas ir nerūpestingas gyvenimas iš tiesų nėra mano svajonė.“

Vilioja balto smėlio paplūdimiai

Norintieji pailsėti šioje saloje, pasirinkimo neturi daug. Į ją skraidina vieninteliai „Tez Tour“ skrydžių organizatoriai.

„Sostinės Palmos pašonėje rikiuojasi Maljorkos pakrantės miesteliai: linksmybių negailintis Arenalis, gražuolių palmių apsupta Plaja de Palma ir vandens sportininkų itin mėgstama Kan Pastilja. Didžiausią įspūdį palieka šiuos tris kurortus vienijantis 6 km ilgio paplūdimys“, – kalba Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Parengė Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė

Rekomenduojami video