Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Makalius: „Biržų kraštas yra kažkas fantastiško!“

Kodėl garsus kelionių organizatorius savaitgalio kelionei pasirinko ne Paryžių, Romą ar bent jau Druskininkus, o... Biržus?

Kodėl garsus kelionių organizatorius savaitgalio kelionei pasirinko ne Paryžių, Romą ar bent jau Druskininkus, o... Biržus?Ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gerai žinomas kelionių organizatorius, kelionių agentūros vadovas ir tiesiog daug keliaujantis Rimvydas Širvinskas-Makalius praėjusį savaitgalį užsuko į Biržus. „Per dvi dienas tikrai ne viską spėjau apžiūrėti, tad būtinai šiemet dar sugrįšiu!“ - susižavėjimo Šiaurės Lietuvos perlu neslepia vaikinas.

Rimvydas Širvinskas - Makalius: „Kirkilų apžvalgos bokštas yra kažkas fantastiško – užlipęs į viršų stovėjau ir šypsojausi... Tikrai, labai graži ta mūsų Lietuva!“

- Pirmiausia ir svarbiausia - kodėl Biržai? Ar periodiškai lankotės Lietuvos regionuose - tikrinate, kuo kvėpuojama? O gal bedėte pirštu ir atvykote spontaniškai?

- Biržuose niekada nesilankiau, gal todėl tai buvo pagrindinė priežastis priimti Biržų turizmo informacijos centro kvietimą porai dienų atvykti į šį kraštą. Jau kurį laiką buvau kviečiamas, bet vis nepavyko atrasti laiko savo grafike, o atradęs laisvą savaitgalį iškart nusprendžiau – noriu į Biržus!

- Ar daug lankytinų vietų apžiūrėjote?

- Atvykęs pirmiausia užsukau į „Alaus kelio“ restoraną, kur, neslėpsiu, paragavau ir alaus. „Rinkuškių“ alaus gamykloje stebėjau visą alaus gamybos procesą. Nakvojau „Sodeliškių dvaro“ sodyboje, maudžiausi jų puikiame baseine, lankiausi pirtyse. Kitą rytą apžiūrėjau sodybą ir jų turimus sendaikčių, senovinės kolekcinės technikos muziejus, kepiau duoną tikrame „pečiuje“, apžiūrėjau veikiantį malūną.

Žinoma, nuvykau ir prie ilgiausio pėsčiųjų tilto, aplankiau Karvės olą, Kirkilų apžvalgos bokštą, Biržų pilį ir ten esantį restoraną „Pilies skliautai“. Žaidžiau vienintelį tokį pasaulyje „Monteball“ žaidimą!

- Biržiečiai - labai svetingi, jei ne paslaptis, kuo vaišino?

- Kokius tris kartus ragavau įvairiausio alaus, Rinkuškių gamybos džiovinto sūrio (kuriuo laaabai susižavėjau), sausainių iš salyklo. Sodeliškių dvaro sodyboje valgiau elnienos dešros ir pats išsikepiau savo duonos!

- O kas labiausiai patiko - tiek skrandžiui, tiek akims?

- Labiausiai sužavėjo, žinoma, toks didelis skirtingų alaus gamyklų, rūšių kiekis vienoje mažoje vietoje Lietuvoje. Taip pat delikatesai iš žvėrienos ir džiovintas sūris. Net parsivežiau į namus!

Nustebau, kiek daug gražių lankytinų vietų yra Biržų krašte. Kirkilų apžvalgos bokštas yra kažkas fantastiško – užlipęs į viršų stovėjau ir šypsojausi... Tikrai, labai graži ta mūsų Lietuva!

- Kokių turite pastabų Biržams, kaip turizmo objektui?

- Labai trūksta apgyvendinimo vietų... Biržai galėtų būti labai populiari savaitgalio kryptis ir miestelėnai galėtų iš to puikiai pragyventi. Deja, kol kas nakvynės vietų skaičius nepakankamas (arba netenkina kokybė) pavieniams keliautojams. Biržuose yra fantastiškų sodybų, tačiau tik didelėms kompanijoms. O gal aš kažko nemačiau?

- Tikėkimės, tai ne pirmas paskutinis kartas, kai lankotės Biržuose!

- Tikrai sugrįšiu dar šiais metais, nes ne viską spėjau pamatyti. Kai socialiniame tinkle „Facebook“ įkėliau nuotrauką, jog lankausi Biržuose, komentaruose sulaukiau daugybės patarimų, ką ir kur turėčiau pamatyti. Deja, dviejų dienų tam tikrai nepakako, tad būtinai dar grįšiu!

Aistė Černiauskė

Rekomenduojami video