Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lukašenka ruošiasi šeštai kadencijai: konkurentui neleista kandidatuoti

Paaiškėjo su kuo gi rugpjūčio 9-ąją prezidento rinkimuose varžysis Aliaksandras Lukašenka. Baltarusijos rinkimų komisija nusprendė galutinai pašalinti iš rinkimų pagrindinį Lukašenkos varžovą Babaryką, jau dabar dienas leidžiantį belangėje. Ir ne tik jį. Kai kurie kandidatai iš rinkimų buvo pašalinti jau anksčiau.

Aliaksandras Lukašenka valdžios medumi mėgaujasi jau nuo 1994-ųjų. Ir panašu, kad dar neprisisaldino. Šeštai kadencijai prezidento poste aktyviai ruoštis pradėjo jau prieš porą mėnesių. Štai gegužės pabaigoje jo oponentas blogeris Sergėjus Tichanovskis rinkdamas kandidatavimui būtinus parašus buvo sulaikytas milicijos.

Manoma, kad prieš jį tuomet surengta provokacija, kai minioje kilo ginčai, atvyko pareigūnai ir susistumdymo metu vienas jų atsidūrė ant žemės. Štai vieno oponento ir nėra. Tik Tichanovskio vietą kovoje perėmė jo žmona. Tuomet birželio viduryje Baltarusijos teisėsauga areštavo ir pagrindinį Lukašenkos varžovą – Viktorą Babaryką, sėkmingai rinkusį rinkėjų parašus. Jis iki šiol areštuotas, kaltinamas nusikalstamos grupuotės organizavimu, pinigų plovimu…

 Bet dar šiandien iki pietų jis buvo tarp galimų kandidatų rinkimuose… kol Baltarusijos centrinė rinkimų komisija susirinkusi ėmė skelbti kam bus leista kandidatuoti, o kam ne. „Mus pasiekė Baltarusijos Valstybės kontrolės komiteto laiškas…“, – sako komisijos pirmininkė Lidija Ermošina.

Rinkimų komisijos pirmininkė ištraukusi teisėsaugos atsiųstą pažymą perskaitė Babarykai metamus kaltinimus, esą jis su buvusiais kolegomis iš „Belgazprombanko“, organizavo nusikalstamą grupuotę ir plovė pinigus. Be to, prie jo kampanijos esą prisidėjo užsienio organizacijos.

„Aš asmeniškai siūlau, atsisakyti registruoti kandidatą į prezidentus Babaryką dėl nesutapimų jo pateiktoje deklaracijoje apie pajamas ir turtą, ir dėl to, kad jo rinkiminėje kampanijoje dalyvavo užsienio organizacija“, – pasakoja L. Ermošina. Babaryka ir rinkimų pašalintas. Jo štabas žada komisijos sprendimą skųsti.

„Tai tiesioginis ženklas to, kad valdžia bijo. Ji yra visiškos baimės būsenoje. Ir vietoj realios kovos už rinkėjų balsus ji užsiima alternatyvių ir politinių konkurentų persekiojimu“, – teigia Babarikos štabo vadovė Marija Kolesnikova.

Komisija neleido kandidatuoti ir dar vienam kandidatui – Valerijui Cepkalo. Iš jo surinktų 160 tūkst. parašų tik 75 pripažino galiojančiais. Be to komisijai netiko ir jo žmonos deklaracija. „Mes, be abejonės, skųsime sprendimą Aukščiausiajame Baltarusijos teisme. Bet mes neturime iliuzijų dėl to, koks bus sprendimas. Pas mus Baltarusijoje negalioja valdžios padalijimo principas, kuris yra daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių. Pas mus, deja, yra tik viena valdžia“, – kalbėjo buvęs kandidatas Valerij Cepkalo.

 Bet komisija rinkimuose kandidatuoti gegužę areštuoto ir iki šiol kalinamo Tichanovskio žmonai Svetlanai. „Serioža, aš tave labai myliu. Darau tai dėl tavęs ir žmonių, kurie eina su tavimi, tavimi tiki“, – sako kandidatė Svetlana Tichanovskaja. Iš 7 kandidatų rinkimuose dalyvauti leista 5-iems. Viena iš jų, žinoma, ir pats Lukašenka. Rinkimai vyks rugpjūčio 9 d.

Rekomenduojami video