Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Londonas nori glaudžių santykių su ES ir po „Brexit"

Londonas ir po planuojamo šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) sieks glaudaus ryšio su Bendrija, praneša agentūra „Reuters".

„Jungtinė Karalystė ir ES suinteresuotos toliau glaudžiai bendradarbiauti", - ketvirtadienį prieš ES lyderių susitikimą Briuselyje pareiškė britų premjerė Teresa Mei (Theresa May) . Didžioji Britanija, anot jos, iki išstojimo bus visavertė ES narė. „Ir mes būsime stiprus ir patikimas partneris, kai paliksime ES", - kalbėjo premjerė. Kelių ES šalių lyderiai patvirtino, kad ES viršūnių susitikime nebus paruošiamųjų pokalbių apie „Brexit".

T. Mei prieš tai pareiškė, kad mielai dalyvautų paruošiamuosiuose pokalbiuose dar prieš tai, kai pateiks oficialų prašymą dėl išstojimo. Tačiau kitos ES valstybės atmeta derybas dėl būsimų ES ir Jungtinės Karalystės santykių, kol britų vyriausybė formaliai nepasinaudojo 50-uoju ES sutarties straipsniu, kad pradėtų „Brexit" procesą. „Mes laukiame Jungtinės Karalystės prašymo", - pabrėžė Vokietijos kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel). Iki tol esą Europos šalių lyderiai neturėtų „pernelyg užsiimti „Brexit" tema".

Rekomenduojami video