Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuviai emigrantai nuteisti Didžiojoje Britanijoje už žmonių kontrabandą

Lietuvių pora, užsiėmusi žmonių kontrabanda Didžiojoje Britanijoje, buvo nuteista 28 ir 15 mėnesių kalėjimo bausme. Dvi aukos, taip pat lietuviai, buvo verčiami „vergauti“, jie prievarta laikyti sandėlyje po laiptais.

Rita Jablonskaitė ir Robertas Repšas pažadėjo dviem lietuviams, 51-erių moteriai ir 50-mečiui vyrui, „pinigų ir naują gyvenimą“ Veringtone (Didžioji Britanija), rašoma BBC. Pora, kuri pripažino savo kaltę, atėmė iš atvykusių lietuvių dokumentus. Uždirbamus jų pinigus pasilikdavo sau, laikė savo namuose pusbadžiu. Teisėja Louise Brandon pareiškė, kad iš aukų buvo „pagrobtas jų žmogiškumas“, o pati byla atskleidė „tikrą prekybos žmonėmis siaubą ir kančią“. Teisėja taip pat pažymėjo, kad nepaisant nenaudoto smurto, vienas iš laikytų lietuvių jautėsi „prirakintas nematomais antrankiais“ prie jį laikiusios poros. Pirmiausiai į savo namus lietuvių pora 2017-ųjų birželį atsivežė vyrą. Jis dirbo namų tvarkytoju ir dar buvo įdarbintas pilnu etatu vienoje šiukšlių perdirbimo bendrovėje. Lietuviui teko miegoti mažame sandėliuke po laiptais.

Policijos nuotr.

34-erių R. Jablonskaitė ir 31-erių R. Repšas pasilikdavo vyro uždarbį ir nemokėjo jam nieko už namų ruošą, net privertė pasiimti paskolų savo vardu. Vyrui pavyko pasprukti tik po 9 mėnesių, kuomet jis savo darbovietėje rado išmestą telefoną ir jam pavyko prisiskambinti Lietuvos ambasadai. 2018-ųjų birželį pora įsiviliojo 50-metę moterį, kad ši atliktų panašius darbus. Ją vertė miegoti ant sofos ir prastai maitino.

Moteris teismui pasakojo, kad valgė tiek mažai, kad kartais verkdavo iš alkio. Moterį pavyko išlaisvinti, kai jai pavyko pakalbėti su policija, kuri jau buvo pradėjusi tyrimą dėl žmonių grobimo. „Itin pažeidžiami“ Tyrimą atlikusių pareigūnų teigimu, R. Jablonskaitė ir R. Repšas yra „manipuliatyvios, bjaurios ir valdingos“ asmenybės. Pareigūnės Julie Jackson teigimu, pora išnaudojo itin pažeidžiamus žmones, atsivežant juos iš savo gimtinės su pažadais, kurių taip ir neištesėjo. Neturėdami savo tapatybės kortelių ir pinigų, tie žmonės „neturėjo laisvės išsigelbėti“, tvirtina ji. Detektyvė pažymėjo, kad aukos dabar kuriasi naują gyvenimą Didžiojoje Britanijoje.

Rekomenduojami video