Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvė apie karantiną Ispanijoje: už pasivaikščiojimą lauke – 600 eurų bauda

Ispanija pagal užsikrėtusiųjų koronavirusu ir mirštančiųjų skaičius Europoje yra antra po Italijos. Ispanijoje gyvenanti lietuvaitė Erika (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kaip atrodo karantinas Ispanijos sostinėje Barselonoje.

Karantinas Ispanijoje buvo paskelbtas tuo pat metu kaip ir Lietuvoje – kovo 16 dieną. Pasak Erikos, vos tik pranešus, kad pirmadienį bus paskelbtas karantinas, gatvėse pastebimai sumažėjo žmonių. Karantinas Ispanijoje tęsis iki balandžio 12 dienos.

Už pasivaikščiojimą – bauda „Mums leidžiama judėti tik į vaistines ir parduotuves. Tie, kurie lauke vaikšto be tikslo, gali gauti baudą nuo 600 eurų.

Gatvėje sustabdę policininkai prašo parodyti čekius, o jeigu jų neturi, didelė tikimybė, kad gausi baudą. Kai kurie žmonės įsigudrino lauke vaikščioti su pirkinių krepšiais, prisidėję produktų, kad sustabdžius pareigūnams galėtų pasakyti, kad eina iš parduotuvės.

Pietuose gyvenantiems žmonėms karantinas atrodo, kaip kažkoks nuotykis, nes jie nėra pratę sėdėti namuose. Lietuviams yra gal šiek tiek lengviau, nes vis tiek žiemomis esame pratę daugiau būti namuose“, – pasakoja Erika.

Pati mergina gyvena toliau nuo centro esančiame rajone, kuriame gyvena daug pagyvenusių žmonių. Ji sako, nors šalyje ir paskelbtas karantinas, tačiau lauke vis dar galima pamatyti lauke vaikščiojančius ir už rankų susikabinusius senukus.

„Madride iš tikrųjų yra blogesnė situacija, nes jis yra Ispanijos koronaviruso epicentras, tačiau Barselonoje situacija geresnė. Žinoma, negalima važinėti metro, prie jų stovi policininkai, kurie įleidžia tik žmones važiuojančius į darbą arba į namus.

Ligoninėse trūksta vietų

Pirmosiomis karantino dienomis situacija parduotuvėse buvo labai bloga: į parduotuvę nuėjusi kambariokė rado visiškai tuščias lentynas – nebuvo mėsos, reikalingiausių prekių. Taip parduotuvės atrodė pirmas keturias karantino dienas.

Dezinfekcinio skysčio ir medicininių kaukių nebegalima rasti jau nuo sausio pabaigos, net ir internetinėse parduotuvėse“, – sako lietuvė. Dabar parduotuvių lentynos yra užkrautos, tačiau į jas žmonės įleidžiami po vieną, o vienu metu parduotuvėje gali būti 10–15 žmonių.

„Vakar buvau parduotuvėje, kol į ją patekau, pralaukiau beveik valandą eilėje“, – sako ji. Mergina pasakoja, kad šiuo virusu užsikrėtė ir jos kolega, tačiau, kadangi jis yra jaunas, o simptomai buvo nesunkūs, jo net nevežė į ligoninę. „Ligoninės yra perpildytos sergančiųjų. Mano kolega susirgo koronavirusu, kreipėsi trumpuoju numeriu į medikus.

Kadangi jam 25-eri ir simptomai buvo nestiprūs, jam liepė nueiti į vaistinę nusipirkti vaistų ir daugiau nebekelti kojos iš namų. Dabar praėjo 9 dienos, jam vis dar skauda galvą ir laužo kaulus, bet pamažu sveiksta“, – sako ji.

Rekomenduojami video