Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuva yra tarp sparčiausiai augančių novatorių

Švedija ir toliau išlieka Europos Sąjungos inovacijų lyderė, o Lietuva su Kipru, Estija, Graikija ir Italija yra tarp sparčiausiai augančių novatorių ES.

Kaip rodo 2021 m. Europos inovacijų diegimo rezultatų suvestinė, kurios duomenis skelbia tinklaraštis Euroblogas.lt, Lietuva pagal inovacijas užima 18 vietą ES ir yra nuosaiki inovacijų kūrėja. Tiesa, Lietuva su kitomis keturiomis šalimis yra tarp sparčiausiai augusių nuo 2014 iki 2021 m., kurių rezultatai gerėjo 25 proc. punktais ir daugiau.

Inovacijų lyderiai ir stipriausi novatoriai yra Šiaurės ir Vakarų Europoje, o dauguma nuosaikių ir augančių inovacijų kūrėjų – Pietų ir Rytų Europoje.

Novatoriškiausias Europos regionas yra Stokholmas Švedijoje, Suomijoje – Pietų Suomija ir Aukštutinė Bavarija – Vokietijoje. Hovedstadenas Danijoje yra ketvirtoje, o Ciurichas Šveicarijoje – penktoje vietoje.

Palyginus ES vidurkį su tam tikrais pasauliniais konkurentais, Pietų Korėja yra novatoriškiausia šalis, kurios rezultatai 2014 m. 36 proc. viršijo ES rezultatus, o 2021 m. buvo  21 proc. didesni nei ES. Šiais metais ES lenkia tokias konkurentes kaip Kinija, Brazilija, Pietų Afrikos Respublika, Rusija ir Indija, o Pietų Korėja, Kanada, Australija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Japonija lenkia ES.

Rekomenduojami video