Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lenkijos premjeras pareiškė esąs mirties bausmės šalininkas

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis mano, kad už sunkiausius nusikaltimus, tokius kaip valstybės išdavimas, galima skirti mirties bausmę, kuri šalyje oficialiai uždrausta 1997 metais ir nebuvo vykdoma nuo 1988 metų.

Lenkijos vyriausybės vadovas tai pareiškė pirmadienį, per „Facebook“ atsakinėdamas į internautų klausimus, praneša portalas „eurointegration“.

Vienas iš internautų pasiteiravo, ar mirties bausmės už sunkius nusikaltimus įvedimas padės užkirsti kelią „jūsų ir jūsų kolegų pastangoms sunaikinti ir išgrobstyti Lenkijos nuosavybę, o šalies piliečius paversti vergais“.

Atsakydamas į šį klausimą, Lenkijos premjeras paaiškino, kad jo vyriausybė nacionalizuoja įmones, kurias išpardavė jos pirmtakai, o kaip „vergovės“ pavyzdį pateikė tų pačių pirmtakų sprendimą pailginti pensinį amžių.

„O dėl mirties bausmės, tai aš manau, kad reikėtų gerai pagalvoti, o ne veikti paskubomis, kaip šiuolaikinis pasaulis. Mano manymu, už sunkiausius nusikaltimus turėtų būti baudžiama mirties bausme“, - sakė M. Morawieckis.

Anot jo, mirties bausmės uždraudimas buvo „per ankstyvas dešimtojo ar ankstesnių praėjusio amžiaus dešimtmečių išradimas“. „Čia aš taip pat nesutinku su Bažnyčios mokymu, kadangi esu mirties bausmės šalininkas“, - pridūrė M. Morawieckis.

Lenkijoje mirties bausmė oficialiai buvo panaikinta 1997 metais, priėmus naują baudžiamąjį kodeksą, kuris įsigaliojo 1998 metais. Pastarąjį kartą mirties nuosprendis buvo įvykdytas dar komunistinėje Lenkijoje 1988 metų balandį. 

Rekomenduojami video