Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lenkijos Bažnyčia taiso įvaizdį: nemokamas stovėjimas už maldą

Sudrebinta pedofilijos skandalų Lenkijos Bažnyčia bando taisyti įvaizdį, net jei tam reikia už dyką išnuomoti kurios nors konkrečios bažnyčios automobilių aikštelę. Kita vertus, ką tik Gdanske nukeltas garsaus kunigo paminklas primena, kad gausi kaimyninės šalies katalikų bendruomenė dar toli gražu nebaigė aiškintis santykių su savo Bažnyčia.

Lodzės centre stovinčios Dievo Motinos bažnyčia ėmėsi originalios ir miesto gyventojams bei svečiams svarbios iniciatyvos – atvėrė savo parkavimo aikštelės vartus visiems norintiems.

Bet susimokėti reikia, tik ne pinigais, o rožinio maldomis. Mieste kur privaloma mokėti jei sustoji ilgiau nei penkioms minutėms tai gana aktualu.

„Čia jie pamato, kad stovėti 15 minučių kainuoja tik 10 rožinio maldų, o tai visai nedaug, – sako kunigas Ryszardas Szmistas. – Ypač kai maldos skirtos tėvams, o kas nenorės pasimelsti už tėvus? Čia juk savotiška dvasinė parama.“

Turint omenyje, kad šalia ligoninė ir kitos įstaigos, Lodzės gyventojams ši aikštelė tikrai patogi ir atrodo, kad jiems mokestis nėra didelis.

„Manau, tai puiki idėja. Taip turėtų būti visame mieste, vietoj parkomatų“, – įsitikinęs Lodzės gyventojas Miroslawas Spadlo.

„Jei tokiu būdu kunigas siekia sustiprinti tikėjimą ir skatina žmones melstis, manau, tai gerai“, – mano kita miesto gyventoja Magda Bednarek.

Beje, už kiekvienas papildomas 15 minučių reikia sukalbėti dar po 10 maldų. Tiesa tiems, kurie atvažiuoja į bažnyčią, papildomai melstis nereikia.

„Statau čia automobilį tik kai einu į mišias, taigi ir taip pasimeldžiu“, – sako parapijietė Katarzyna.

Ši originali iniciatyva turbūt kiek pataisė lenkų nuomonę apie savo Bažnyčią, nes anksčiau jiems teko stebėti, kaip Gdansko merijos sprendimu nukeltas ir išvežtas garsaus Solidarumo veikėjo kunigo prelato Henryko Jankowskio paminklas pastatytas jo vardo aikštėje. Pedofilija apkaltinto kunigo monumentas buvo kelis kartus išniekintas, todėl jį išsivežė ta pati organizacija, kuri prieš dešimtmetį organizavo jo statybą.

„Jei yra nukentėjusiųjų, reikia su jais atsiskaityti, bet pirma reikia įsitikinti, kad jų yra ir tai turi būti išaiškinta, – sako Gdansko „Solidarumo“ vicepirmininkas Karolis Guzikiewiczius. – Visiškai tam pritariu, bei remiu žmones, siekiančius išsiaiškinti šį reikalą. Negalima to sušluoti po kilimu. Prelatas turi būti išteisintas arba reikia įrodyti, kad jis nusikalto.“

Kartu su Solidarumo judėjimu išgarsėjęs prelatas apkaltintas priekabiavimu prie nepilnamečių dar 2005-aisiasi ir tada nušalintas nuo tarnystės. Bet tada tyrimas taip ir nebuvo baigtas, o 2010-aisias sulaukęs garbingo amžiaus H. Jankowskis mirė.

Rekomenduojami video