Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lenkijoje mėnesiui atnaujinama sienų kontrolė

Nuo pirmadienio Lenkijoje mėnesiui atnaujinama sienų kontrolė – vykstant į šią šalį būtina su savimi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą, pranešė LRT radijo žinių tarnyba.

Tai viena iš saugumo priemonių, kurios imamasi dėl šią savaitę Varšuvoje rengiamo NATO viršūnių susitikimo ir vėliau Krokuvoje vyksiančio pasaulio katalikų jaunimo dienų renginio.

Vykstant į Lenkiją arba per Lenkiją iki rugpjūčio 2 dienos bus privaloma su savimi turėti galiojantį kelionės dokumentą: piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę. Dokumentų patikra pasienyje bus atliekama atsitiktine tvarka, remiantis iš kitų šalių tarnybų gauta informacija.

Kontrolė bus vykdoma buvusių sausumos valstybės sienos perėjimo punktų vietose prie sienos su Vokietija, Čekija, Slovakija ir Lietuva. Papildomų saugumo bei kontrolės priemonių Lenkijos teisėsaugininkai taip pat imsis šalies oro bei jūrų uostuose.

Valstybės, priklausančios Šengeno erdvei, yra panaikinusios tarpusavio vidaus sienų kontrolę, tačiau kiekviena šalis ją gali laikinai atnaujinti, kai yra būtina imtis saugumo priemonių siekiant efektyviau užkirsti kelią rimtiems vidaus saugumo ir viešosios tvarkos pažeidimams.

NATO viršūnių susitikimas Varšuvoje vyks liepos 8–9 dienomis.

Rekomenduojami video