Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lenkijoje lankosi Vokietijos kanclerė A. Merkel

Vokietijos kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel) antradienį lankosi euroskeptiškoje Varšuvoje, kur kalbėsis su Lenkijos aukščiausio rango politikais ir dės pastangas dėl Europos Sąjungos (ES) išsaugojimo, informuoja naujienų agentūra AP.

Anot Lenkijos tarptautinių reikalų instituto eksperto, Vokietijos kanclerės kelionė yra viena iš svarbiausių Lenkijos ir Vokietijos santykiuose nuo pat 2004 metų, Lenkijai prisijungus prie ES. Po Didžiosios Britanijos sprendimo išstoti iš ES blokas susiduria su iššūkiais dėl Sąjungos ateities.

Narystė ES Lenkijoje vis dar vertinama teigiamai, kadangi šalies piliečiai gavo nemažai naudos iš plėtros fondų ir laisvės dirbti bet kurioje bloko šalyje. Valdančioji Lenkijos Įstatymo ir teisingumo partija dažnai apibūdinama kaip euroskeptiška, bet ji neragina išstoti iš ES. Tačiau partija baiminasi, kad Lenkijos nacionalinę tapatybę griauna liberalios vakarietiškos vertybės. Įstatymo ir teisingumo partijos lyderis Jaroslavas Kačynskis (Jaroslaw Kaczynski) taip pat teigia, kad Vokietija naudojasi ES kaip priemone dominuoti prieš mažesnes valstybes.

"Nesakau, kad mes negavome jokios naudos. Tačiau Vokietija turi daugiau. Be jokios abejonės, A. Merkel yra pirmas numeris ES, o tai nėra gera situacija", - teigė politikas. Nepaisant išsakytos kritikos, J. Kačynskis teigė rugsėjį Vokietijoje vyksiančiuose rinkimuose vis dėlto palaikysiąs A. Merkel, teigdamas, kad pagrindinis kanclerės konkurentas Martinas Šulcas (Martin Schulz) linksta Rusijos link.

A. Merkel susitiks su Lenkijos ministre pirmininke Beata Šydlo (Beata Szydlo) ir prezidentu Andžejumi Duda (Andrzej Duda), taip pat J. Kačynskiu, opozicijos lyderiais ir tautinės vokiečių mažumos Lenkijoje atstovais.

Rekomenduojami video