Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Latvija NATO batalionui stato kareivines

Didžiausia Latvijos karinė bazė prie Adažių gyvenvietės, netoli Rygos, netrukus bus dar didesnė. Statybininkai pradėjo statyti naujas kareivines vos mėnesio pradžioje Varšuvos NATO viršūnių susitikime šaliai sulaukus sąjungininkių patikinimo, kad keturi tūkstantiniai batalionai bus Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Latvija šiemet žada įrengti du pastatus, kuriuose apgyvendins sąjungininkų karius. Kitąmet pastatys dar du.

„Galiu patvirtinti, kad šiuo metu mūsų batalione dalyvaus Italijos ir Lenkijos kariai. Su kitomis šalimis dar tariamės. Neabejoju, kad prisijungs daugiau valstybių, tačiau oficialiai patvirtino Italija ir Lenkija“, – teigia Latvijos gynybos ministerijos atstovas Janis Garisons.

Latvija sako, kad tikslus batalionų dydis ir sudėtis bus aiškūs baigus derybas tarp sąjungininkių spalį. Latvijos batalionui vadovaus Kanada, Estijos – Didžioji Britanija, Lenkijos – Jungtinės Amerikos Valstijos, Lietuvos – Vokietija.

„Svarbiausia, kad bus oro gynybos pajėgų. Mes jas ir patys kuriame, bet užtruksime. Todėl ji mums dabar pati svarbiausia“, – pasakoja J. Garisons.

Į Lietuvą batalionui vadovaujanti Vokietija irgi gali atvykti su trumpojo nuotolio oro gynyba. Lietuvoje prie bataliono prisidės Beniliukso šalys, Norvegija, Prancūzija ir Kroatija – apie šios karių dalyvavimą kiek netikėtai praėjusią savaitė pranešė viešėjusi šalies prezidentė.

Rekomenduojami video