Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kur padėti penkias dešimtis dramblių?

Kai kurie kolekcininkai pasiskundžia negalintys eksponuoti surinktų kolekcijų dėl to, kad stinga vietos. Tačiau išeitis visada yra. Viena jų – kolekciją demonstruoti verandos lange.

Mykolas Dainys jau penkerius metus gyvena Suvainiškyje (Pandėlio sen.). Čia atsikėlė iš Kauno. Kartu atsigabeno įvairių figūrėlių kolekciją. Joje galima priskaičiuoti net keletą šimtų eksponatų. Iš pradžių jie buvo išdėlioti skirtingose namo vietose, bet paskui Mykolas sugalvojo perkraustyti į verandą. Nukėlęs nuo langų gėlių vazonus, sumeistravo lentynas, jas pritvirtino plačiame lange ir išdėliojo kolekciją. Taigi didžiulis langas tapo eksponavimo vieta. Abu šeimininkai – Mykolas ir jo draugė Biruta Sauliakienė – neslepia, kad ne vienas pravažiuojantis gatve nustebęs stabteli, nusifotografuoja.

Kolekcijoje pamatai įvairių figūrėlių: šuniukų, kačiukų, kiškių, paukščių, fėjų ir kitokių personažų. Tarp jų – net 50 drambliukų, kuriems anksčiau buvo skirta garbinga vieta svetainėje. Pirmuoju eksponatu dar 2002 m. tapo spalvingas gaidelis. Mykolas prisipažįsta: ilgą laiką blaškėsi nuo vienos temos prie kitos, kol pagaliau pradėjo rinkti ne konkrečius personažus, o įvairias figūrėles. Jas įsigydavo kioskuose, suvenyrų parduotuvėse.

Gyvendamas Suvainiškyje, kolekciją papildo tik retkarčiais, kadangi rečiau išvyksta į miestą. „Mane viskas domina. Turiu nuotraukų, daug knygų. Kai kurios skaitytos po du tris kartus“, – sako Mykolas. „Pas jį knygų tiek, kiek bibliotekoje“, – šypsosi Biruta. Beje, jos mylimos gėlės iš verandos niekur nedingo, puikiai veši ir atitrauktos nuo lango.

Rekomenduojami video