Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kuboje viešintis Obama pranašauja „permainas“ saloje

Kuboje viešintis JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) tiki, kad saloje „įvyks permainos“; šis jo pareiškimas buvo paskelbtas pirmadienį, prieš retą jo susitikimą su savo kolega Rauliu Castro (Rauliu Kastru) Havanoje.

B.Obama, kuris į Kubą atvyko sekmadienį su savo šeima, yra pirmas JAV prezidentas, kuris lankosi šioje saloje po 88 metų pertraukos. Vizitas vyksta praėjus daugiau nei metams nuo 2014 metų gruodžio, kai B.Obama ir R.Castro netikėtai paskelbė pradėsiantys santykių tarp jų šalių normalizavimą.

„Permainos čia vyks, ir aš manau, kad Raulis Castro tai supranta“, – sakė jis interviu ABC Kubos sostinėje, pripažindamas, kad jos negali įvykti „per naktį“.

„Bet tai, ką jau matome, yra ambasados atidarymas, ir nors mes dar turime reikšmingų nesutarimų dėl žmogaus teisių ir asmens laisvių pačioje Kuboje, mes manėme, kad (mūsų) atvykimas dabar maksimaliai sustiprins mūsų galimybes paskatinti daugiau permainų“, – kalbėjo jis.

Tačiau B.Obama, kuris kartu su F.Castro po pirmadienį vidurdienį numatytų derybų turėtų padaryti pareiškimus spaudai, pripažino: „Nėra abejonės, kad Kuba yra vienpartinė valstybė, kurios vyriausybė kontroliuoja ir slopina nuomonių skirtumus“.

B.Obama taip pat pranešė, kad viešėdamas saloje jis planuoja paskelbti, jog „Google“ sudarė sandėrį dėl prasto internetinio ryšio saloje pagerinimo.

Rekomenduojami video