Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Krikščionys žudomi dėl tikėjimo

Globalaus krikščionių persekiojimo mastas pasaulyje augo ketvirtus metus iš eilės, o Azijoje užfiksuotas ypač ryškus augimas. Apie tai kasmetinėje ataskaitoje apie krikščionių persekiojimą paskelbė Jungtinėje Karalystėje veikianti organizacija „Open Doors“.

Toleruoja ir skatina

Organizacijos vykdomoji direktorė Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje Lisa Pearce, komentuodama ataskaitą, pabrėžė, kad pasaulyje ypač sustiprėjo religinis nacionalizmas: „Persekiojimo mastas ypač sparčiai auga Azijoje ir Indijos subkontinente. Jį skatina radikalus religinis nacionalizmas, kuris dažnai yra tyliai toleruojamas, o kartais ir atvirai skatinamas tiek vietos, tiek nacionalinių valdžios institucijų.“

Organizacija „Open Doors“ praėjusią savaitę paviešino kasmetinę ataskaitą apie globalinį krikščionių persekiojimą „World Watch List“. Šiame sąraše valstybės reitinguojamos atsižvelgiant į informaciją apie krikščionių persekiojimą, surinktą vietos darbuotojų ir „nepriklausomų ekspertų“. „Open Doors“ taip pat pažymi, kad išaugo valstybių, kuriose krikščionys žudomi dėl savo tikėjimo, skaičius.

Daugiausia mirtinų išpuolių prieš krikščionis užfiksuota Pakistane, net daugiau nei šiaurės Nigerijoje. Smurto prieš šio tikėjimo žmones atvejų smarkiai padaugėjo ir Meksikoje: 23 krikščionių lyderiai nužudyti, keli pagrobti. Nuo 2012 m., kai Meksikos prezidentu buvo išrinktas Enrique Pena Nieto, šalyje nužudyta 15 kunigų.

Šešioliktus metus iš eilės pačia blogiausia krikščionims gyventi valstybe buvo pripažinta komunistinė Šiaurės Korėja. Iš 25,4 mln. šios valstybės gyventojų krikščionybę išpažįsta 300 tūkst. tikinčiųjų. Šiaurės Korėjoje krikščionys kenčia nuo totalitarinės sekimo sistemos ir valdžios reikalavimų garbinti valdančiąją šeimą. Jie gali melstis tik privačiai. Tie, kurie yra identifikuojami kaip krikščionys, rizikuoja atsidurti griežtojo režimo darbo stovyklose, kur, kaip manoma, dabar kenčia 50–75 tūkst. krikščionių.

„Atrodė, tarsi Dievas kasdien plaktų visomis dešimt savo rykščių. Buvo be galo sunku. Tačiau Dievas taip pat guodė, teikė stiprybės ir telkė mus. Kiekvieną sekmadienį susirinkdavome tualetuose ir melsdavomės“, – pasakojo viena tokios koncentracijos stovyklos kasdienybę išgyvenusi moteris.

Gali ir nukirsdinti

Visos į pirmąjį dešimtuką įrašytos valstybės, kuriose krikščionys persekiojami labiausiai, yra Azijoje ir Afrikoje. Po Šiaurės Korėjos antrasis sąraše yra Somalis, toliau – Afganistanas, Pakistanas, Sudanas, Sirija, Irakas, Iranas, Jemenas ir Eritrėja.

Organizacijos „Open Doors“ atstovų teigimu, Somalyje krikščionių persekiojimo lygis yra panašus kaip ir Šiaurės Korėjoje. „Islamas yra valstybinė Somalio religija, ir visi krikščionys turi musulmoniškų šaknų“, – aiškinama ataskaitoje, turint mintyje, kad visi krikščionys yra atsivertę iš islamo ir, jei tai yra aptinkama, jiems gresia persekiojimai ar net nukirsdinimas.

„Jei krikščionis yra identifikuojamas Somalyje, jis vargiai sulauks rytojaus“, – teigė L.Pearce. Šioje šalyje, kur gyvena 11 mln. žmonių, krikščionių yra tik keli šimtai.

2016 m. Somalyje buvo nužudyti mažiausiai 12 atsivertusių krikščionių. Ši valstybė yra valdoma gentinės sistemos ir joje praktiškai vyrauja beteisiškumas, leidžiantis tokioms grupuotėms kaip „al-Shabaab“ nebaudžiamoms persekioti krikščionis.

Kita gentinė valstybė Afganistanas, kurioje būti krikščioniu yra nelegalu, sąraše įrašyta trečia. Ketvirtoje vietoje – islamiškoji Pakistano Respublika, kur per 2016 m. nužudytų krikščionių skaičius buvo pats didžiausias. Šioje šalyje iš 196 mln. žmonių beveik 4 mln. sudaro krikščionys.

2016-aisiais Afganistane pagrobta maždaug 700 moterų ir merginų, daugelis jų buvo išprievartautos ir prievarta ištekintos už musulmonų. Šalyje galiojantys griežti Dievo niekinimą reglamentuojantys įstatymai, už kuriuos skiriama ir mirties bausmė, leidžia masėms smurtauti prieš krikščionis ir, prisidengiant piktžodžiavimu, nebaudžiamai juos persekioti.

Dalis išpuolių nutylima

Krikščionių persekiojimo mastas drastiškai išaugo Azijoje, įskaitant ir antrą pagal gyventojų skaičių pasaulyje valstybę Indiją, kur per savaitę prieš krikščionis yra įvykdoma vidutiniškai 15 išpuolių. Manoma, kad šis skaičius būtų dar didesnis, jei būtų pranešama apie visus incidentus.

Ataskaitoje teigiama, kad Indijoje 2016 m. mažiausiai 10 krikščionių pagrobta, mažiausiai 10 krikščionių moterų išprievartauta ir įvykdyta daugiau kaip 800 fizinių išpuolių prieš šio tikėjimo žmones. Religiniai nacionalistai itin intensyviai krikščionis ėmė persekioti ir Laose, Bangladeše bei Vietname.

Vidurio Rytuose krikščionys atsidūrė karų, vykstančių Jemene, Sirijoje ir Irake, spąstuose. „Dėl Saudo Arabijos remiamo pilietinio karo Jemene ši valstybė tapo nuniokota žeme, o krikščionys pateko į kryžminę ugnį“, – rašoma ataskaitoje. Kaip pavyzdys pateikiamas išpuolis prieš krikščioniškus senolių globos namus, kai buvo nužudyta 16 žmonių.

Afrikoje krikščionys yra persekiojami islamo ekstremistų, o nuo smurto pabėgusių krikščionių namus siekiama nugriauti, kad jiems nekiltų minčių grįžti.

Faktai

Organizaciją „Open Doors“ 1955-aisiais įkūrė olandas brolis Andrew, kuris kontrabanda gabendavo Biblijas į komunistinę Rytų Europą.

Per 62 veiklos metus organizacija išaugo ir dabar padeda krikščionims 50 valstybių, siųsdama jiems Biblijas ir kitų reikalingų dalykų bei pasisakydama už jų gerovę.

 

Parengta pagal „Catholic News Agency“

Rekomenduojami video