Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Krikščionių misionieriams nepasiekiami žmonės sudaro beveik 42 proc. pasaulio gyventojų

Beveik 70 proc. amerikiečių save laiko krikščionimis. Nors, apklausų duomenimis, šis skaičius sparčiai mažėja. Vis dar yra daugybė žmonių, kurie niekada nebuvo bažnyčioje, neskaitė Biblijos ir net nepažįsta Jėzaus vardo. Šios žmonių grupės laikomos nepasiekiamomis, – sako krikščioniška amerikiečių organizacija „Joshua Project“, kuri stebi pasaulines evangelizacijos pastangas visame pasaulyje.

Tik 3 proc. krikščionių misionierių visame pasaulyje skiria dėmesį „nepasiekiamoms“ žmonių grupėms, teigia organizacija, o „nepasiekiami“ žmonės sudaro beveik 42 proc. pasaulio gyventojų.

Iš maždaug 7,7 mlrd. planetos gyventojų daugiau kaip 3 mlrd. laikomi nepasiekiamais arba mažiausiai pasiektais. Iš jų maždaug 7 000 žmonių grupių priskirta nepasiekiamoms, o tai reiškia, kad mažiau nei 2 proc. jų save identifikuoja kaip evangelikus krikščionis ir mažiau nei 5 proc. – kaip asmenis, teigiančius, kad išpažįsta bet kokią krikščionių religijos formą.

„Nepasiekiamų žmonių grupės“ (angl. „Unreached people group“) šaltiniuose nurodoma, kad norint pasiekti visą grupę, reikia bent 2 proc. gyventojų.

Pasak pasaulinės evangelizacijos tarnybos „East-West“, iš viso nepasiektieji pasaulyje sudaro beveik 42 proc. pasaulio gyventojų. Šių grupių nepasiekiamumą lemia keletas veiksnių, įskaitant fizines, politines ir kultūrines kliūtis.

Daugelis šių žmonių grupių gyvena sunkiai prieinamose vietovėse arba tolimuose Pietų Azijos, Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos kampeliuose, todėl pasiekti evangelizuotojus yra labai sudėtinga.

Tačiau, be fizinių kliūčių, misionieriai dažnai susiduria su kultūriniais ir politiniais sunkumais, įskaitant persekiojimą, vien dėl to, kad skelbia Evangeliją priešiškose tautose ir vietovėse.

Daugumoje šalių, kuriose gyvena nepasiekiamos grupės, paprastai vyrauja islamo, induizmo ir kitos religijos, o kitos kultūros paprastai nepritaria atsivertimui į krikščionybę ar kitas religijas.

Šie veiksniai paaiškina, kodėl kai kurie apskritai vengia dėti pastangas: iš maždaug 400 000 krikščionių misionierių visame pasaulyje tik 3,3 proc. yra orientuoti į snkiai pasiekiamas grupes, rodo „The Traveling Team“ duomenys, kuriuos cituoja „East-West“.

Jos įkūrėjas John Maiselis (Džonas Maiselis) sako, kad Dievas galiausiai gauna šlovę, kai Jo žmonės noriai rizikuoja dėl Evangelijos.

„Dievas labiausiai džiaugiasi, kai Jo vaikai tikėjimu nusprendžia išlipti iš saugios valties, kad susitiktų su Juo ir sektų Jo vedimu“, – rašė jis tinklaraščio įraše.

Jo kelionės dėl tarptautinės tarnystės aštuntojo ir devintojo dešimtmečių Šaltojo karo laikais lėmė, kad 1993 m. buvo įkurta „East-West Ministries International“. Jos įkūrėjas sako tikįs, kad Dievas veikia kasdien sutinkamų žmonių gyvenimuose.

„Parodykite man krikščionį be aistros dėl aplinkinių, kurie yra už Kristaus ribų, ir aš jums parodysiu krikščionį be vizijos, kuris žaidžia saugiai“, – pridūrė jis.

Šių metų pradžioje autorius ir pastorius Davidas Plattas (Deividas Platas) kalbėjo apie misijų poreikį per konferenciją „Kartu už Evangeliją“ Luisvilyje, Kentukio valstijoje JAV. Kalbėdamas apie daugiau nei 3 milijardus žmonių visame pasaulyje, kurie yra nepasiekiami, D. Plattas sakė, kad „nepasiekiami“ reiškia ne tik netikinčius žmones, bet veikiau bendruomenę, kurioje žmonės neturi prieigos prie Evangelijos.

„Kentukyje ir vietose, kur gyvena dauguma iš mūsų, žmonės yra tokie pat paklydę, kaip ir Jemene, – sakė D. Plattas. – Skirtumas tas, kad Kentukyje ir visose vietose, kur gyvena dauguma iš mūsų, yra bažnyčios. Evangeliją skelbiančios bažnyčios.“

Rekomenduojami video