Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Krentant pieno kainoms, britas siūlo patiems ieškoti išeičių

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis ūkininkas Jonny Crickmore teigia, kad pradėti prekiauti sūriais buvo viena sunkiausiu išbandymu jo gyvenime. Nepaisant to, jis privalėjo imtis šio darbo, kadangi krentančios pieno kainos nepaliko kitos išeities.

Dar 1960-ais metais J.Crickmore senelių įkurtas ūkis ilgus metus veikė kaip tradicinis šeimos verslas, pieną parduodantis didesniems supirkėjams. Tačiau 2012 metais, krentant pieno kainoms, anglas suprato, kad nesiimant jokių veiksmų, teks kęsti nepriteklių ar net išparduoti visas karves.

„Pardėjome eksperimentuoti ir pieną nusprendėme parduoti tiesiogiai vartotojams. Tikėjomės parduoti po 10 buteliukų pieno per dieną, tačiau per mėnesį paklausa taip išaugo, kad turėjome investuoti į pirmuosius pieno pardavimų automatus Didžiojoje Britanijoje. Šiuo metu taip parduodame beveik 200 litrų per dieną“, – prisimena ūkininkas.

Sėkmė paskatino eiti toliau

Pamatęs didelę natūralaus pieno paklausą, ūkininkas nusprendė mesti sau naują iššūkį – gaminti ir pardavinėti iš natūralaus pieno pagamintą sūrį, sviestą ir pasukas. Už šį drąsų žingsnį J. Crickmore jau spėjo pelnyti ne vieną apdovanojimą, tačiau pripažįsta, kad nueitas kelias nebuvo lengvas.

„Pakeisti iki šiol gyvavusį mūsų šeimos verslo modelį, buvo pati sunkiausia užduotis mano gyvenime. Kai pats parduodi savo gaminamus produktus, visa atsakomybė yra tik tavo rankose. Tu neturi jokių savaitgalių ir poilsio dienų“, – tikino vyras.

Nepaisant sunkumu, ūkininkas pripažįsta, kad situacija bėgant laikui gerėja. Įpratus prie naujų darbų ir tempo, tampa aiškiau, kaip tinkamai valdyti savo laiką ir spręsti problemas, atsiranda žmonių kuriais gali pasitikėti. Šiandien, praėjus septyneriems metams po naujo verslo pradžios, J. Crickmore savo komandoje turi 20 žmonių, kurie padeda atlikti kasdienius darbus.

Daugybei ūkininkų pasisekė mažiau

Tačiau ne visi Didžiosios Britanijos ūkininkai buvo tokie verslūs kaip J. Crickmore.

„Daugybė pienininkų pardavė savo ūkius, o kitiems pavyko išsilaikyti tik todėl, kad jie sau mokėjo labai mažus atlyginimus. Galbūt toks likimas laukė ir mūsų, tačiau nubudę vieną dieną supratome, kad nebenorime nuolat skųstis mažomis pieno supirkimo kainomis. Užsispyrimas neleido mums sėdėti vienoje vietoje ir laukti, kol situacija pasikeis. Tad ėmėmės veiksmų“, – teigė ūkininkas.

Atvėrė naujas galimybes

Nepabūgęs iššūkių jaunas vyras džiaugiasi, kad tai jam suteikė daugybė pasitikėjimo ir visiškai pakeitė gyvenimą.

„Pradėjus naują verslą, supratau, kad tai atvėrė visiškai naują galimybių pasaulį. Dabar galime sau leisti turėti dvidešimties darbuotojų komandą, keliauti, nuolat susipažinti su naujais žmonėmis. Be to, tai mūsų ūkį pavertė tvirta ir pelninga įmone, kuri gali prisidėti prie vietos bendruomenės klestėjimo“, – džiaugėsi jis.

Parengta pagal: www.edp24.co.uk

Rekomenduojami video