Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Koronavirusas Ispanijoje žlugdo bulių kovų verslą

Ispanijoje dėl epidemijos šalyje uždrausta rengti koridas ir dėl to labai džiaugiasi gyvūnų teisių aktyvistai. Tačiau bulių augintojai sako, kad neturi už ką jų išlaikyti, tad tūkstančiai bulių esą atsidurs skerdyklose.

Korida, nors ir kursto visuomenės aistras, yra neatsiejama Ispanijos kultūros dalis. Tačiau dėl epidemijos šalyje atšaukus visus koridos renginius, didžiosios aikštės ištuštėjusios, o specialiai koridoms auginami buliai laisvai ganosi laukuose.

Gyvūnų teisių aktyvistai sako, kad tai – geriausia, kas galėjo nutikti šiems maždaug pusę tonos sveriantiems galiūnams, kuriuos matadorai per koridą nuduria. „Tai idiliškas vaizdelis, tačiau man jis vis tiek siejasi su mirtimi. Juk penkerių metų sulaukę buliai yra siunčiami į ringą ir jame žūsta, kai normaliomis galėtų gyventi 20 metų“, – sako gyvūnų teisių aktyvistė Aida Gascon.

Tačiau bulių augintojai sako, kad šių gyvūnų vis tiek laukia mirtis – jei ne nuo matadoro rankos, tai skerdykloje. Mat išlaikyti koridai skirtą bulių kainuoja apie 5000-ius eurų.

 „4000 – 5000 bulių šiais metais atsidurs skerdyklose, o ne koridos aikštėse. Mes neteksime visų pajamų, kuriuos investavome į drąsiausius bulius. Išlaikyti juos – labai brangu“, – pasakoja matadoras Andres Romero. Bulių augintojai skaičiuoja, kad dėl koronaviruso jie neteks maždaug 77-ių milijonų eurų pajamų. Jie nekantriai laukia žinių, ar galės Ispanijoje koridas atnaujinti iki spalio mėnesio, kai baigiasi sezonas.

 

Justė Petkevičiūtė

Rekomenduojami video