Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kodėl Islandijai taip sekasi futbolas?

Kiek daugiau nei prieš dešimtmetį Islandijoje nebuvo nė vieno profesionalaus futbolo trenerio, o žaisti mokydavo gaisrininkai ir mokytojai, tačiau viskas pasikeitė 2003 m., LRT RADIJUJE pasakoja sporto specialistas Rimas Mackevičius. Anot jo, Islandijoje futbolas suklestėjo ne tik dėl naujų futbolo mokyklų, bet ir atšiaurių klimato sąlygų.

LRT RADIJO klausytojas teiraujasi, kodėl šalims, dydžiu ar žmonių skaičiumi mažesnėms už Lietuvą, geriau sekasi žaisti futbolą. „Kroatijos, Islandijos, Bosnijos ir Hercegovinos patirtis rodo, kad mažos šalys gali žaisti gerai. Kodėl joms taip sekasi?“ – domisi futbolo gerbėjas.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas, futbolo žinovas Rimas Mackevičius teigia, kad nors Islandija gyventojų skaičiumi mažesnė už Lietuvą, ji yra labai turtinga valstybė, o futbolas – brangus sportas.

„Viskas remiasi į pinigus, o Islandija – turtinga šalis, pastaruosius dešimt metų esanti trejetuke pagal gyvenimo kokybės lygį. Be to, ilgą laiką Islandijoje nebuvo nė vieno profesionalaus trenerio – tik tokie, kurie dienomis dirbo gaisrininkais, o vakarais eidavo treniruoti. Tačiau viskas pasikeitė 2003 m., kai buvo įsteigtos futbolo mokyklos ir vaikai jau nuo ketverių metų galėdavo pradėti mokytis žaisti.

Dabar Islandijoje jaunuosius ir suaugusius futbolininkus ruošia daugiau nei 800 profesionalių trenerių. Be to, Islandijos oro sąlygos nėra pačios geriausios, tad šalyje įrengta labai daug dirbtinės dangos aikščių ir stadionų“, – gerėjančio futbolo Islandijoje priežastis aiškina specialistas.

R. Mackevičius svarsto, ar futbolas turėtų būti svarbus Lietuvai, kai nacionalinį sportą atstoja krepšinis, o problemų, kurių sprendimui reikia pinigų, yra daug.

„Kadais vokiečių treneris yra pasakęs, kad futbolas – brangiausias pasaulyje antraeilis dalykas. Lietuvoje pirmaeilių dalykų yra daugiau – socialinės atskirties mažinimas, sveikatos apsaugos problemų sprendimas. Lietuva nėra turtinga šalis, kad galėtų daug pinigų skirti futbolui. Iš kitos pusės, gali būti, kad mums trūksta meilės ir dėmesio futbolui – kai pamilsime jį taip, kaip brazilai ir islandai, gal tada ir turėsime gerą komandą“, – kalba R. Mackevičius.

Rekomenduojami video