Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kodėl 20 amžiaus pradžioje vištoms buvo dedami akiniai?

Kam vištai akiniai? Na, kad šiek tiek prasčiau matytų. Ir kad nereikėtų nukirpti jos snapo.

Andrew Jacksonas jaunesnysis 1903 metais užpatentavo akinius vištoms. Tai buvo apsauginiai akiniai, kuriuos jis rekomendavo visiems vištų augintojams. Ir ne, tie akiniai nepadėjo vištoms geriau matyti. Labiau jau priešingai.

Vištos nėra patys protingiausi gyvūnai. Jos yra linkusios žaloti save ir savo gentaines. Ir taip, vištos yra kanibalės - jos dažnai nuo kitų vištų plešia ir lesa mėsą. Vos tik pasirodo kraujas, jos tiesiog nebeatstoja nuo sužeistos vištos. Ūkininkai su tuo kovoja karpydami snapus. Dažniausiai snapai apkarpomi vos išsiritusiems viščiukams. Tačiau buvo manoma, kad gali padėti ir akiniai.

Tie akiniai tiesiog blogino vištų regėjimą ir jos daugiau dėmesio skirdavo maisto prasimanymui. Akiniai buvo tvirtinami dirželiais arba prie specialių į snapus veriamų auskarų. Netrukus pasirodė ir dar geresni akiniai - šie buvo raudoni.

©Patento atvaizdas

Raudoni plastikiniai lęšiai maskavo kraują ir kūno spalvą. Taigi, į kanibalizmą linkusios vištos turėjo palikti savo gentaines ramybėje. Tai, beje, greičiausiai buvo tiesa - mokslininkai 1989 metais teigė, kad raudoni kontaktiniai lęšiai padėtų sumažinti kanibalizmą tarp vištų.

Be to, nemažai ūkininkų buvo įsitikinę tokių akinių veiksmingumu. 1973 metais bent vienas JAV ūkininkas vis dar naudojo raudonus vištų akinius. Ir jis turėjo net 8000 paukščių!

Rekomenduojami video